لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک: لیپوماتیک در این مجموعه توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و در بهترین مراکز جراحی مجهز و مجوز دار کشور می‌باشد.

جراحی لیپوماتیک :

 

لیپوماتیک مدرن ترین روش از بین بردن چربیهای موضعی است با امنیت و اثر بخشی چشم گیر.

دستگاه لیپوماتیک یک دستگاه فروصوت است که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا FDA مورد تایید قرار گرفته است و یک سیستم امن و اثر بخش است که به شکل بی خطر و موثری برای لاغر کردن بازو ، پا، شکم، پهلو و دیگر اعضای بدن و برداشتن حجم چربی زیاد از تمامی نواحی بدن از جمله چربی های شکم بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمل لیپوماتیک در لاغری شکم ابتدا بافت های چربی می شکند و سپس ذرات ریز چربی به آرامی تخلیه می شوند، و باعث اصلاح فرم اندام های بدن می‌گردد.

عمل لیپوماتیک مشکل عوارض جانبی روش لیپوساکشن سنتی را از بین می برد و علاوه براین، سیستم امنیتی پویای آن از بافت های بدن ( عصب ها، عروق خونی، عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن محافظت می کند.دستگاه لیپوماتیک در هر دقیقه با انجام ۶۰۰ ارتعاش به شکل موثری چربی اضافی را تخلیه نموده و نتایج مطلوبی را در پایان عمل ارائه می‌دهد، داشتن پوست صاف ، کاهش برآمدگی های قبلی و نیز کبودی از جمله ویژگی های عمل لیپوماتیک است. بعلاوه در کوچک کردن بازو نیز کاربرد دارد. هزینه عمل برای بیماران یکسان نیست و هر بیمار بر حسب حجم توده چربی تخلیه شده هزینه پرداخت خواهد نمود که در جلسه مشاوره رایگان با فوق تخصص جراحی به وی اطلاع داده می شود.

 

روش انجام لیپوماتیک

 

در عمل لیپوماتیک ، یک موتور بادی یک لوله کانولا ارتعاشی تسریعی را که بدون درد و خونریزی هوای فشرده ای را در سه جهت که دارای حرکت نوسانی، چرخشی و ارتعاشی است به حرکت در می آورد،. در نتیجه این سه حرکت یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. همچنین بر اساس اصل امولسیون امکان خارج سازی بافت چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های دیگری مثل عضلات، عروق خونی و عصب ها را فراهم می کند. این فن آوری سبب خواهد شد که زمان نقاهت بسیار کوتاه گردد. روش لیپوماتیک همچنین در نواحی دشوار یا نواحی حاوی فیبروز دقیق تر عمل می کند و در آب کردن شکم بسیار موثر است .

لیپوماتیک در قیاس با اولترا زد، لیپوساکشن دستی سنتی یا لیزر لیپولیز باعث سوزش پوست ( نکروز پوست) نمی شود و ورم کمی را ایجاد می کند. این روش باعث انقباض بیشتر پوست مخصوصا برای کوچک کردن شکم بعد از زایمان می شود، نتایج بهینه ای را در نواحی فیبروزی بوجود می آورد و در خارج سازی ایمن چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های مجاور توانایی فوق العاده ای دارد.

در این روش ، سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده بصورت امولسیون در می آید و سپس این چربی امولسیونه به آرامی برای پیکرتراشی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

 

موارد استفاده

 

جراحی لیپوماتیک درموارد ذیل مورد استفاده قرار می گیرد .

برای لاغری شکم و پهلو، ران- ساق پا و اطراف زانو- ناحیه پشت- درمان چاقی صورت شامل رفع غبغب و همچنین بازو . لیپو ماتیک را می توان برای جراحی مجدد و نیز همراه با سایر تکنیک های لیپوساکشن برای بهبود نتایج کلی و رضایت بیشتر بیماران پیشنهاد نمود .

 

مقایسه روش های کاهش چربی در عمل لیپوساکشن

 

-روش جراحی دستی است

- برای لاغر شدن بعد از زایمان زمان طولانی را بیمار باید تحمل کند

- عوارض جانبی ذیل همواره در عمل لیپوساکشن دیده شده است :

آسیب بافت، خونریزی، کبودی و ورم، بی هوشی عمومی، ریکاوری طولانی –شل شدن پوست پس از عمل، خطر آمبولی

در عمل لیپولیزر

زمان عمل طولانی است

- برای نواحی نظیر بازو که دارای چربی کم هستند ، مناسب است

- خطر سوزن،بی هوشی موضعی، ریکاوری سریع ، سفت شدن نامناسب پوست در لیپولیزر وجود دارد .

در عمل لیپوماتیک

- دستگاه ها و روش ها جدیدترهستند

- عمل فروصوت صورت می گیرد

-کاهش طول زمان عمل

سفت شدن مناسب پوست

-عوارض جانبی ندارد-بی حسی موضعی

-بهبود سریع

- عدم وجود خطر آمبولی

شک نیست که جراحی لیپوماتیک جایگزین مناسب برای عمل ساکشن و لیپولیزر است.. عوارض لیپوماتیک ناچیز است و این روش مشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است . این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

عمد ترین نگرانیهای بیماران عمل لیپو ماتیک ابتلا به بیمارهای شایع واگیر نظیر ایدز و هپاتیت در کلنیک هاست . میتوان این اطمینان را به بیماران داد که عمل لیپوماتیک در فضایی کاملا استریل صورت می گیرد است . کلیه وسایل جراحی با پیشرفته ترین دستگاه ها و روشهای استریل می شوند و وسایل یک بار مصرف استریل نیز ویژه هر بیمار وجود دارد . .

آمادگی برای عمل لیپوماتیک

 

• از خوردن آب و وعده غذایی از نیمه شب قبل از عمل خودداری کنید

• دو روز قبل از عمل آسپرین مصرف نکنید

• از کشیدن سیگار دو روز قبل از عمل و یک ماه پس از خودداری کنید

• از مصرف روغن ویتامین ای یک روز قبل از عمل خودداری کنید

 

بعد از عمل لیپوماتیک:

 

در جراحی و تخلیه چربی به روش لیپوماتیک دوره استراحت بین ۳ تا ۷ روز می باشد که بسیار کمتر از سایر روش های متداول است .

ای نکته قابل ذکر است که بدلیل عدم آسیب به بافت های چربی چربی به طور همزمان می توان چربی تخلیه شده به اندامهایی نظیر باسن ، سینه ، ،گونه و خطوط وچروک های پوستی صورت ، پشت دست وسایر نقاط تزریق نمود

توصیه می شود بعد از جراحی لیپوماتیک به مدت ۲تا ۳ هفته گن تنگ و بعد ان میتوان از گنی که کمی شل تر است تا ۴-۶ هفته استفاده کنید و یا حتی گن را باز نمود.

 

مزایا

 

• کاهش کبودی

• کاهش ورم

• دوره کوتاه بهبود پس از عمل

• توانایی درمان همه نواحی بدن، حتی ظریف ترین نواحی

• سیستم ایمنی فعال که ارتباطی با بافت چربی ندارد

• حد اقل آسیب وارده به بدن

• پوست وضعیت بهتری پیدا می کند ( انقباض زیاد پوست ، مناسب برای کوچک کردن شکم بعد از سزارین )

• دوره عمل کوتاه، درد کمتر و ریکاوری سریع

 

نتایج عمل لیپو ماتیک

نتایج نهایی در عرض 3-6 ماه ظاهر می شود لیکن بیماران می توانند در همان لحظه عمل نیز نتایج مطلوب را مشاهده کنند بیماران خیلی زود می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند. کاهش شدید سوزش، کبودی و ورم پوست با این روش صورت می گیرد . حذف سلولیت و سفت شدن پوست از مهم ترین اثر بخشی عمل لیپوماتیک است که به انقباض پوست از 1 الی 6 پس از عمل کم می کند .

 
مطالب مرتبط :
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *