کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل با بهترین روش و هزینه

دروش کاشت ریش و سبیل برای مردان یکی از راه هایی ست که برای درمان آن دسته از افرادی که علی رغم کم پشتی و خالی بودن مو های صورتشان به داشتن ریش و سبیل پر پشت علاقمند هستند مورد استفاده قرار میگیرد. باید این نکته را در نظر داشت که به طور ناخودآگاه در ذهن بعضی مردان داشتن ریش و سبیل پر پشت نشانه ای از مردانگی و قدرتمند بودن به شمار می آید در حالی که ممکن است بعضی افراد در اثر وقوع تصادفات، سوختگی پوست صورت و یا زخم های ایجاد شده در اثر عمل جراحی بخشی از موهای ریش و سبیل خود را از دست بدهند و یا در برخی موارد علتی وراثتی سبب این موضوع شود.

کاشت ریش و سبیل طبیعی، به این علت که نظم و پرپشتی ریش در نظر اغلب مردان بسیار پر اهمیت است شیوه ای عالی ست. در نظر زنان داشتن ریش و سبیل مرتب و بی نقص سبب ایجاد ظاهری مناسب برای مردان میشود و بنابراین وضعیت مناسب ریش و سبیل مردان بمنظور داشتن اعتماد به نفس و ظاهر مناسب آنها در ذهن دیگران از اهمیت خاص برخوردار است.

ترمیم و کاشت موی ریش و سبیل

در سال های اخیر، کاشت و ترمیم ریش و سبیل رشد چشمگیری در میان تمامی مردان جهان داشته است. تنها در انگلستان چهار هزار و پانصد مرد از کاشت مو برای افزایش تراکم و پر پشتی موی صورت خود بهره برده اند. اگر موهای ریش و سبیل خالی به نظر میرسند، ممکن است علت آن زخم های خاص در محل رویش این موها باشد. کاشت طبیعی ریش و سبیل در قسمت های آسیب دیده تنها درمان قطعی برای پرپشت کردن مو های ریش و سبیل است.

کاشت ریش و سبیل شیوه ای تخصصی است که نتیجه مطلوب آن در گرو مهارت عملی و تجربه جراح است. در کلینیک رویای طلایی متخصصان کاشت موی صورت با داشتن مهارت و تجربه ای بالا در زمینه انجام این عمل برای تمامی بیماران با خصوصیات ظاهری متفاوت حضور دارند.

در کلینیک زیبایی رویای طلایی، بررسی الگوی رشد موی بیمار به دقت انجام میگیرد تا نتایج حاصل بسیار طبیعی به نظر رسند. و بنابراین طرح دقیقی برای نمایش الگوی کاشت سبیل و ریش بیمار ایجاد میگردد.

علت بروز مشکل در رویش موی ریش و سبیل

بر هم خوردن رشد و رویش طبیعی موهای صورت ممکن است در نتیجه مسائل ژنتیکی و یا زخم های ایجاد شده بر روی پوست صورت باشد. در مطالعات انجام شده سال های اخیر نشان میدهد بیش از ۴۵ درصد مردان از وضعیت رویش موی ریش و سبیل خود راضی نیستند. اهمیت این موضوع زمانی روشن میشود که در بسیاری از فرهنگ ها، موی صورت نشانه آراستگی و مردانگی شخص به شمار آید.

با وجود موارد یاد شده در حال حاضر تعداد زیادی از مردان خواستار بهبئد بخشیدن به وضعیت رویش موی ریش و سبیل خود هستند. رویش منظم و پرپشتی موهای صورت و ریش و سبیل با مناسبتر جلوه دادن وضعیت ظاهری فرد باعث بالا رفتن شخصیت او در نظر دیگران میشود.

روش های کاشت و درمان FUE و FUT

ترمیم و کاشت ریش و سبیل برای تمام بیمارانی که در وضعیت رویش موهای صورت خود دچار مشکل هستند قابل میپذیرد.کاشت موی ریش و سبیل با استفاده از ریشه موهای جدا شده از قسمت پشت گوش یعنی بخش بالایی گردن که دارای موهایی نازک است و یا قسمت بالای گوش صورت می گیرد.

کاشت ریش و سبیل به دو روش FUE و FUT انجام میگیرد که گام اول آن خارج کردن پیاز موها از ناحیه اهدا کننده میباشد. در روش FUE به منظور خارج کردن پیاز موها از بخش اهدا کننده سر، شکاف های بسیار کوچکی بر روی پوست سر بیمار ایجاد میشود که با استفاده از این شکاف ها عمل خارج کردن پیاز موها از روی سر بیمار انجام میگردد؛ و در مرحله بعد این پیاز های موی جدا شده به بخش ریش و سبیل بر روی صورت بیمار پیوند خواهند شد.

روش FUT که شیوه درمانی نوینی برای کاشت مو است شیوه ایست که در آن پیاز مو از بخش اهدا کننده جدا شده و در مرحله بعد صد ها پیوند بی نقص و بسیار طبیعی با استفاده از میکروسکوپ بمنظور کاشت در ناحیه ریش یا سبیل ایجاد میگردد. در هر دو روش FUE و FUT در قسمت اهدا کننده زخم هایی ایجاد خواهد شد که میزان آنها بسیار ناچیز است و بنابراین امکان رویش و رشد مجدد مو از بافت جراحت یافته این نواحی برقرار است و این اطمینان وجود دارد که رشد مو در بخش اهدا کننده با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد و مو های این بخش دچار ریزش نمیشوند.

نحوه کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش FUE 

روش درمانی FUE برای کاشت ریش و سبیل درست همانند بهره گیری از همین روش برای کاشت موی سر صورت میگیرد و برترین ویژگی این روش داشتن موی سر، ریش و سبیل با ظاهری کاملا طبیعی است. روش FUE، شیوه درمانی ایست که از کمترین میزان سطح تهاجم برخوردار است و برای به میزان مطلوب رساندن تراکم رویش مو در بخش های متفاوت صورت قابل استفاده خواهد بود. در روش FUE مدت و طول درمان عمل تنها بین 3 تا 9 ساعت به طول می انجامد که این میزان به وسعت بخش های تحت درمان قرار گرفته و میزان و تعداد مو های لازم برای انجام عمل کاشت دارد.

انجام عمل ترمیم و کاشت موی ریش در ناحیه پایینی چانه به شکل مصطلح ریش بزی نیازمند کاشت هزار و پانصد پیاز مو است و این در حالی ست که کاشت کامل موی ریش نیازمند تعداد چهار هزار پیاز مو است

در شروع کاشت مو ابتدا پزشک جراح اقدام به مشخص کردن بخش اهدا کننده مو که در ناحیه پشت و یا پهلوی سر قرار دارد مینماید. این قسمت های مشخص شده بمنظور تامین پیاز موی لازم برای کاشت در بخش ریش و سبیل در نظر گرفته میشوند. عموما برای کاشت مو در انجام این عمل، موهای نازکتر مورد استفاده قرار میگیرند و تعداد مورد نیاز پیاز مو برای کاشت، از بخش های اطراف سر تامین خواهند شد. در صورت تاسی کامل بیمار، پیاز موهای بخش های دیگر بدن نظیر سینه نیز بمنظور قسمت اهدا کننده نیز در نظر گرفته خواهند شد.

در روش نوین کاشت موی FUE برای انجام جراحی تنها نیاز به ماده موضعی برای ایجاد بی حسی در بیمار است. پس از مشخص شدن ناحیه اهدا کننده مو توسط پزشک جراح بر روی سر یا بدن بیمار، ابزار پزشکی ویژه ای جهت برش دادن ناحیه پیرامون پیاز مو مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ که البته سایز این ابزار های مورد نیاز برای جراحی با اندازه مو های کاشته شونده ارتباط دارد. بدیهی ست که پیاز مو ها هر اندازه نازکتر باشند ابزار مورد نیاز برای برش نیز کوچکتر خواهد بود. این مرحله از جراحی به شیوه ای کاملا ناپیوسته طی خواهد شد و فرد احساس ناراحتی بسیار ناچیزی خواهد داشت.

پس از طی مرحله اول و برداشتن کامل پیاز موهای مورد نیاز، برای کاشت موها در ناحیه صورت از مواد موضعی استفاده خواهد شد. در انجام این مرحله بهره گیری از نهایت دقت بمنظور حصول اطمینان از سلامت پیاز تک تک موهای کاشته شده برای هر پیاز مو امری کاملا ضروری است؛ همچنین جراح باید با نهایت دقت زاویه مناسب پیاز مو را جهت کاشت در قسمت مورد نظر تعیین کند ظاهر و تراکم مطلوب و طبیعی حاصل شود.

روش کاشت طبیعی موی ریش و سبیل درمانی قطعی برای مشکل رویش مو های صورت بیمار است که با استفاده از آن و انجام عمل کاشت در بخش های مورد نظر، ظاهر مورد نظر بیمار را میتوان برایش فراهم نمود. هر یک از پیاز مو های کاشته شده در قسمت ریش و سبیل به صورت تکی و مجزا از دیگری رشد خواهد نمود و ضروریست برای داشتن ظاهری طبیعی، جهت کاشت صحیح هر پیاز با توجه به موهای اطرافش اقدام به این عمل نمود.

توجه به این نکته ضروریست که جهت انجام عمل ترمیم ریش یه اصطلاح بزی تعداد هزار و دویست تا هزار و پانصد عدد پیاز مو مورد نیاز خواهد بود و همچنین برای ترمیم کامل تمام ریش، تعداد دو هزار و پانصد تا سه هزار عدد پیاز مو لازم است. پس از تعیین تعداد پیاز موی مورد نیاز برای عمل کاشت ریش و سبیل، باید تمام پیاز های در نظر گرفته شده برای پیوند با دقت تمام از بخش اهدا کننده استخراج شوند و بهره گیری از این شیوه درمان مستلزم داشتن مهارت و تجربه کافی جراح برای حصول ظاهری کاملا آراسته و طبیعی ست.

مزایای کاشت ریش و سبیل

بارزترین ویژگی و مهمترین علت برای افرادی که اقدام به عمل کاشت ریش و سبیل میکنند افزایش جذابیت و آراستگی ظاهری فرد در چشم دیگران است. مسلما خواست قلبی تمامی افراد داشتن ظاهری جذاب‌ و چهره ای زیباست. انجام یک عمل کاشت ریش طبیعی سبب داشتن یک خط ریش مرتب شده و چهره ای مردانه تر و جذابتر برای فرد ایجاد مینماید. یکی دیگر از مزایای ترمیم ریش، پوشاندن جای زخم و یا سوختگی های پوست صورت در زیر موهای ریش و سبیل است که این عمل میتواند توسط یک جراح به خوبی صورت گیرد.

نتایج درمان به روش FUE 

انجام عمل FUE برای کاشت ریش و سبیل دارای نتیجه ای بسیار طبیعی و دائمی است و تفاوت های ظاهری فرد پس از انجام این عمل، دقیقا پس از تکمیل درمان برای فرد قابل رویت خواهد بود. و البته باید در نظر داشت حصول نتیجه کامل چند ماه به طول خواهد انجامید. تمامی پیاز موهای کاشته شده در قسمت ریش و سبیل پس از انجام جراحی شروع به رشد کرده و این رشد را به طور طبیعی ادامه خواهند داد.

هزینه کاشت ریش و سبیل طبیعی

شرایط بیمار و انتخاب جراح در تعیین میزان هزینه انجام عمل کاشت ریش و سبیل طبیعی تاثیر گذار بوده و همچنین طول مدت درمان و مو و بخش تحت جراحی قرار گرفته شده نیز در تعیین هزینه موثر خواهند بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *