کاشت مو

کاشت مو طبیعی

در کلینیک رویای طلایی کاشت مو با ضمانت نامه بیمه ایران و پرداخت اقساطی با تسهیلات قرض الحسنه شرایطی استثنایی را برای شما عزیزان فراهم آورده که با اعتماد به تیم های حرفه ای کاشت و پزشکان متخصص این حوزه بهترین نتایجه را برای شما عزیزان بدنبال خواهد داشت.

کاشت مو و شیوه های متنوع پیوند طبیعی موی سر

بیشتر شدن ریزش مو و ازدیاد اشخاصی که در کلینیک های پوست و مو به دنبال راهی برای پرپشت شدن موها و برگشت موهای چند سال قبلشان، کاشت موی طبیعی سر را بیش از پیش پر حرارت نموده است. اگر قصد کاشت مو طبیعی دارید حتما قبل از هر اقدامی این مقاله را به دقت مطالعه نمایید تا با اطلاعات کافی به سراغ روشهای تخصصی و موثر بروید.

کاشت مو چیست؟

هم اکنون تنها روش ترمیم مو های از بین رفته بهره مندی از پیوند موی طبیعی می باشد که این پیوند در قسمتهای متنوع از جمله (سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه، قسمت های اسکار) انجام می پذیرد، کاشت مو برای نخستین بار توسط دکتر Dr.Okuda در سال 1939 به صورت تئوری مطرح شد و حدود 20 سال بعد در سال 1959 توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich بصورت عملی انجام پذیرفت. در سالهای اخیر روش ها و متودهای متنوع ای انجام گرفت و در نهایت این روشها به اوج خود رسیده و با استفاده از جدید ترین تکنولوژی ها از قسمت های کوچکتر مو به نام میکروگرافت (micrograft) جهت پیوند و کاشت مو استفاده می شود که نتایج بسیار درخشان تر و ظاهری طبیعی تر به مو ها میدهند. در حالی که تا چندین سال پیش حتی تصور این نتایج نیز غیر ممکن بود. این روش مبدل به یکی از شیوه های بسیار ساده بصورت جراحی سرپایی شده است که بر پایه برداشت سالم ریشه های موی قسمت های دیگر شخص و کاشت آنها در مناطق خالی می باشد.

نکاتی که در کاشت مو باید بدانید

امروزه پیوند و کاشت مو  به چند روش مختلف انجام می گیرد، که بیشتر این روشها مفید بوده و تا امروز نتایج خوبی در بر داشته اند و بیشتر بیماران از این روشها رضایت کامل دارند. هر مقدار این عمل بدون خطر باشد اما ایمنی و مهارت پزشک برای رسیدن به نتایج عالی و سلامت مراجعین امری ضروری میباشد، همینطور به جهت حساسیت بالای  این روشها کار تیمی پزشکی می تواند کارآمد تر باشد.

پس اگر قصد کاشت مو دارید، اولین و مهمترین کار پیدا کردن کلینیکی با تجربه و متخصص است ، تا صرف زمان و هزینه جراحی بتواند نتیجه عالی و مورد پسند در بر داشته باشد و همینطور لازم است که اطلاعات کاملی درباره کاشت مو  داشته باشید. دو متود FUTو FIT رایج ترین متود های کاشت مو به شمار می روند که با مشاوره پزشک متخصص می بایست مناسب ترین آنها به کار گرفته شود، در حقیقت فولیکول های مو را تک به تک و با حالت طبیعی جایگزین موهای از دست رفته می کنند، یکی از مهمترین ویژگی های این روشها رشد مجدد موهای کاشته شده می باشد.

کدام قسمت از مو ها برای کاشت مو مناسب هستند.

در کاشت مو بنا به متود کاشت مو، موهای  پشت سر  و یا قسمتهای دیگر بدن از محل خود خارج شده و پس از این کار با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های بسیار دقیق، فولیکول های آن یک به یک جدا می شوند و دقیقا به همان شکل که خارج شده اند در قسمت مورد نیاز با ایجاد سوراخ های ریز در مقیاس یک میلی متر کاشته می شود. به دلیل این که این موها از خود بدن مراجعین برداشت شده، موهای جدید هیچ گونه عوارضی را به دنبال نخواهند داشت و در حقیقت یکی از مهمترین مزایای کاشت موی طبیعی نیز همین نکته می باشد. به دلیل اینکه عضو پیوندی از بدن خود مراجعین خارج شده، نیازی به مراقبت های ویزه وجود ندارد. اگر در انتخاب پزشک متخصص اشتباه نکرده باشید، پزشک متخصص و با مهارت، آنچنان موها را با حساسیت بالایی بر می دارد که تنها یک نقطه بسیار کوچک باقی خواهد ماند. باید توجه داشته داشت که موهای  کاشته شده پس از چهار تا شش ماه شروع به ریزش کرده و مجددا موهای تازه و طبیعی جای آنها رشد خواهند نمود، برخی افراد با دیدن این حالت نگران می شوند در صورتی که در روش کاشت مو طبیعی این حالت کاملا طبیعی می باشد

معرفی متداول ترین روش های کاشت موی:

  • متود کاشت موی پانچ  (punch):

در روش کاشت موی پانچ، قسمتی از موها به صورت دست جمعی خارج شده و در قسمت خالی با ایجاد سوراخ هایی در پوست سر، عملیات کاشت مو انجام می شود. این روش بسیار مصنوعی بوده و تقریبا منسوخ شده است.

  • کاشت مو طبیعی به روش fut

برداشت مو با یک وسیله بسیار کوچک از قسمت های پشت سر که قالبا با کمی مواد بی حس کننده انجام میشود و شامل 1500 تا 2500 گرافت که از 7000 تا 9000 تار مو تشکیل می شود و پس از عمل قسمتی که برداشت از آن انجام شده با حساسیت بالا ترمیم خواهد شد و به دلیل اینکه نقاطی که برداشت از آنها صورت گرفته در همان مسیر رویش موها می باشد در بیشتر مواقع محل قسمت ترمیم شده قابل رویت نمیباشد. پس از آن توسط تیم متخصصان جراح زیر میکروسکوپ گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های سه، دو و تکی جدا و آماده عملیات کاشت می گردد. در این متود قالبا نیاز به اصلاح تمامی موهای سر فرد نیست و تنها قسمتی که آماده برداشت و کاشت میشود کمی کوتاه می گردد و پس از آن فولیکول های برداشت شده بصورت تکی و بسیار منظم و با دقت بالا مطابق با برنامه از قبل تعیین شده کاشته می شود. از دیگر مزایای این روش مدت زمان پایین عمل کاشت میباشد که در طی 3 تا 5 ساعت می باشد .تا امروز FUT  یکی از کاربردی ترین و قطعی ترین متودهای کاشت مو می باشد و نزدیک 100 درصد استفاده کنندگان به نتایج مورد نظرشان می رسند.

کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟

یکی از رایح ترین دغدغه های مراجعین به کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر رویای طلایی این است که کدام متود مناسب آنهاست و باید مورد استفاده قرار گیرد. ساده ترین و بهترین راه پرسش از پزشک متخصص است. این انتخاب بسیار حساس است و میبایست توسط متخصص صورت گیرد پس انتخاب بهترین روش را به عهده او بگذارید، اما باید بگوییم که در کل بهترین روش کاشت مو انجام دو جلسه FUT بصورت سالانه است، زیرا در شیوه FUT در یک جلسه میزان کثیری مو برداشت می شود، زمان انجام بسیار کوتاه بوده و موهای موجود مراجعین کمتر از بین میرود و پس در انتها کاشت موی طبیعی تر اتفاق خواهد افتاد و همینطور تراکم موها بسیار بالا تر هستند.

 اگر مراجعه کننده فوبیا و ترس از جراحی داشته باشد و راضی  به عمل و بخیه زدن نیست و بخیه پشت سر را نمیخواهد و یا به هر دلیلی که قابل پذیرش متخصص کاشت مو باشد از تمایلی به انجام روش FUT ندارد از روش بعدی یعنی FIT استفاده خواهد شد.

 اگر تمایلی به تراشیدن قسمتی از موی سرو خودتان را ندارید شیوه FUT مناسب شما خواهد بود، به این دلیل که در روش ترکیبی تمامی موهای سر اصلاح خواهند شد. اگر میزان موی برداشتی در (کاشت ابرو ، سبیل ، ریش و ناحیه اسکار) روش FIT انجام خواهد گرفت.

 اگر پشت سر موی کافی برای برداشت و کاشت مو نداشته باشد روشFIT  مناسب ترین روش خواهد بود.

 مراجعینی که بخش جلوی سر دچار ریزش شده و خط جلوی موی سرشان قابل تشخیص نیست، از روش FUT باید استفاده کنند، در حقیقت روش FUT از ظرافت کارآمد تری نسبت به کاشت مو به نسبت روش FITبهره می برد، بازسازی خط مو و کاشت موی جلوی سر به روش FUT به روشهای دیگر ترجیح داده می شود.

در صورتی که نیاز به برداشت و کاشت مو ی زیادی باشد در بیشتر مواقع از روش FUT بیشتر از FIT استفاده می شود و تراکم های بیشتری را می توان به وجود آورد.

 میزان زمان لازم برای روش FIT  نسبت به FUT بیشتر است، در متود FUT مدت سه تا پنج ساعت و در متود FIT تا ده ساعت و یا در برخی موارد زمان بیشتری لازم می باشد

 به عنوان نکته آخر توجه داشته باشید که انتخاب روش صحیح را به پزشک معالج متخصص و کلینیک تخصصی واگذار نمایید.

 

قوانین و طرح بیمه کاشت مو

موضوع بیمه نامه عبارتست از جبران خسارات ناشی از مسئولیت مدنی حرفه ای بیمه گذار در خصوص کیفیت خدمات کاشت مو در قبال اشخاصی که به علت خطاء اشتباه، غفلت و یا قصور بیمه گذار یا عوامل اجرایی آن در نتیجه انجام خدمات کاشت مو دچار خسارت مالی گردند. در صورت رعایت شرایط عمومی بیمه نامه حداکثر پرداختی خسارت مالی وارده به اشخاص ثالث (بیمار) در هر حادقه 25.000,000 ریال می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *