ابدومینوپلاستی

آشنایی با ابدومینوپلاستی

تناسب اندام و داشتن اندامی متناسب یک از ویژگی های زیبایی در افراد می‌باشد. ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی است. این عمل جراحی ضمن کاهش چربی شکم و جمع کردن پوست آن، عضلات شکم را به شکلی کاملاً صاف و متناسب می‌آراید. با انجام ابدومینوپلاستی عضلات تقویت شده و شکم به حالت طبیعی بازگردانده خواهد شد و شکم حالتی هموار، سفت و زیبا خواهد داشت.

 

چربی شکم

 یکی از آزاردهنده‌ترین چربی‌های موجود در بدن، چربی جمع شده در ناحیه شکم است. تجمیع این چربی‌ها باعث بزرگی و برجستگی شکم شده و افتادگی و بدشکلی شکم را به همراه خواهند داشت. وجود این چربی‌ها نه تنها مانع پوشیدن بسیاری از لبا‌س‌ها شده که حتی در حالت نشسته بر روی هم افتاده و چین‌های بدمنظری را بر روی شکم ایجاد می‌کنند. از آنجایی که این چربی‌های روی شکم از وفادارترین چربی‌های بدن بوده و به راحتی از بین نمی‌روند بسیاری از افراد برای خلاص شدن از این چربی‌ها به جراحی روی می‌آورند.

 ابدومینوپلاستی که همان عمل جراحی زیبایی شکم است، از بهترین و رایج ترین جراحی‌های زیبایی می‌باشد. در این عمل جراحی چربی اضافه از بدن خارج می‌شود، پوست اضافی که به واسطه بزرگی شکم ایجاد شده برداشته شده و پوست صاف می‌گردد و از همه مهم‌تر اینکه عضلات افتاده شکم، به حالت طبیعی بازگشته و شکم صاف و هموار خواهد شد. با انجام این جراحی چین و چروک‌های حاصل از چربی و بزرگی شکم به کلی از بین خواهد رفت.

 

 

توصیه‌ها‌یی قبل از ابدومینوپلاستی

 کسانی که از چربی شکم خود در رنج هستند، ابتدا به ورزش و رژیم اقدام کنند. چنانچه مداومت در ورزش و رژیم غذایی منجر به کاهش و از بین رفتن چربی شکم نشد، برای ابدومینوپلاستی اقدام نمایند. هرچند ابدومینوپلاستی عمل جراحی زیبایی است امّا به سادگی جراحی گونه و یا پلک نیست. بهتر است کسانی از این جراحی استفاده کنند که چربی شکم‌شان کهنه شده و با ورزش‌ و رژیم غذایی از بین نمی‌رود.

توقعات خود را از ابدومینوپلاستی تعدیل کنید. جراحی ابدومینوپلاستی با زیباتر کردن اندام فرد موجبات رضایتمندی فرد از ظاهر خود و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس و شادمانی وی را فراهم می‌کند. امّا اگر فرد بیش از آنچه باید، از این جراحی انتظار داشته باشد، ممکن است نتایج حاصله به خرسندی فرد منجر نشود. بنابراین لازم است فرد پیش از جراحی در مورد جراحی و توقعات خود با پزشک صحبت نموده و با آگاهی و توافق، به جراحی اقدام کند.

 

  

ابدومینوپلاستی به این افراد توصیه می‌شود

  • کسانی که چربی شکم‌شان با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود
  •  کسانی که شکم بزرگ با پوست آویزان دارند
  • کسانی که قسمت ‌های مختلف بدنشان متناسب است و تنها شکم‌شان چربی دارد و بزرگ است
  •  خانم‌هایی که به سبب بارداری دچار شل شدگی و افتادگی شکم و پوست شکم شده‌اند
  • افراد مسنی که پوست شکم‌شان جوانی و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است
  •  افرادی که به سبب چاق شدن و لاغر شدن‌های متعدد، شکم‌شان حالت طبیعی خود را از دست داده است

  

ابدومینوپلاستی به این افراد توصیه نمی‌شود

 افرادی که قصد کاهش وزن دارند.

خانم‌هایی که قصد باردار شدن دارند.

بعد از لاغری و  زایمان، عضلات شکم دچار افتادگی شده و به حالت پیش از ابدومینوپلاستی برمی‌گردد. خانم‌هایی که در حال حاضر از بزرگی شکم خود ناراضی هستند و همچنین قصد دارند در آینده باردار شوند بهتر است از روش‌های زیبایی شکم بدون جراحی و دوخت استفاده کنند؛ روش‌هایی که تنها به ترمیم پوست و چربی پرداخته و عضله‌های کناری شکم را جراحی نمی‌کنند.

 

 

روش جراحی ابدومینوپلاستی

 ابدومینوپلاستی با برشی در زیر شکم مابین خط موی شرمگاهی و ناف انجام می‌شود. شکل و طول برش به میزان تصحیح مورد نیاز بستگی دارد به طوری که هر چه افتادگی و چین شکم بیشتر باشد طول این برش هم بیشتر خواهد بود. بعد از برش، پوست از عضلات جدا شده و عضلات ضعیف و افتاده شکم، جمع و در جای خود دوخته می‌شود، چربی‌ها و پوست اضافه بریده و برداشته می‌شود. گاهی نیاز است برای برداشتن پوست اضافه اطراف ناف، برشی در بالای شکم نیز ایجاد شود.

در طول عمل جراحی، بیمار در بیهوشی عمومی خواهد بود. زمان جراحی بین 2 تا 5 ساعت متغیر است که این تفاوت زمانی به میزان حجم پوست و چربی اضافه و افتادگی عضلات شکم وابسته است.

 

 

بعد از ابدومینوپلاستی

ممکن است بعد از جراحی غیر از پانسمان، به بانداژ الاستیکی و لباس‌های فشارنده نیاز باشد، تا از تورم شکم جلوگیری شود. همچنین نیاز است برای تخلیه مایع و خون جمع شده در زیر پوست بعد از عمل جراحی یک یا چند لوله باریک در زیر پوست شما قرار داده شود که تمام این اقدامات موقت است.

تا سه روز بعد از جراحی درد افزایش داشته و بعد از آن کاهش خواهد یافت. مصرف مسکن یارای خوبی برای گذران این زمان خواهد بود. بعد از 3 الی 7 روز لوله‌ها و پس از 10 الی 14 روز بخیه‌ها برداشته خواهد شد. بعد از دو هفته بهبودی حاصل شده و شما خواهید توانست صاف بایستید. امّا بهتر است در طول این دو هفته برای حفظ نتایج جراحی انجام شده، خمیده راه بروید و برای فعالیت‌های خود محدودیت قائل شوید. پوشیدن گن برای 30 الی 45 روز بعد از جراحی به حفظ تناسب شکم شما کمک خواهد کرد.

 

 

 

آنچه بعد از ابدومینوپلاستی باید انجام دهید

 تا 10 روز خمیده راه بروید و از کشیده شدن عضلات شکم‌تان جلوگیری کنید.

هنگام استراحت سر را قدری بالا و بدن را خم نگه دارید تا کشیدگی عضلات شکم‌ را به حداقل برسانید.

از استراحت مطلق و فعالیت‌های سنگین بپرهیزید. چرا که هر دو مورد باعث افزایش لختگی خون در اندام تحتانی خواهد شد.

آناناس تازه مصرف کنید که کبودی و ورم شکم هر چه زودتر و بهتر رفع گردد.

در دوران نقاهت مصرف میوه ‌جات، ماهی و امگا3  را افزایش دهید.

 تا دو هفته از مصرف نمک بپرهیزید و یا آن را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید.

داروهای خود را به موقع و کامل مصرف نمایید.

 از مصرف دخانیات بپرهیزید.

برای آنکه ابدومینوپلاستی خوبی را پشت سر بگذارید به موارد متعددی باید دقّت کنید امّا مهم‌ترین مورد، شناسایی و انتخاب پزشک مجرب و قابل اعتماد است. در هنگام انتخاب پزشک خود حتماً به دانشنامه بورد ایشان توجه کنید. کلینیک تخصصی رویای طلایی با همکاری مستقیم با پزشکان فوق تخصص جراح پلاستیک و مراکز و بیمارستان های تخصصی جراحی امکان انجام جراحی کاملا بی خطر، ایمن و با بهترین نتیجه را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

شما عزیزان میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر از نمونه کارهای حرفه ای ما در انجام پیکرتراشی دیدن فرمایید.

اینجا کلیک کنید

 
مطالب مرتبط :
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *