تزریق چربی

معرفی مراحل تزریق چربی به صورت + هزینه ها
تزریق چربی
تزریق چربی با جدیدترین روش تزریق FCP
معمولا افراد از افتادگی پوست، خطوط چروک و چین های موجود بر روی پوست صورت خود ناراضی می باشند، همچنین لاغر شدن و به اصطلاح استخوانی شدن صورت نیز یکی دیگراز مواردی است که باعث دلسردی افراد است. دراین حالت به دلیل افزایش سن، صورت و پوست دچار افتادگی و از دست دادن چربی ها و طراوت خود میشود. به منظور جلوگیری از این معضل، کلینیک زیبایی رویای طلایی به افرادی که به دنبال جوانسازی و بازگرداندن پوست و صورت زیبای خود هستند، متود کارآمد  روش تزریق چربی به صورت با جدیدترین تکنیک روز دنیا با عنوان FCP را توصیه می نماید.


 برای آگاهی از هزینه تزریق چربی و تزریق چربی به گونه و دیگر اندامهای صورت و مراحل و آشنایی کامل با این روش تزریق با کلینیک رویای طلایی همراه باشید.
چاقی قسمت های مختلف بدن معضل و مشکل تعداد زیادی از افراد به شمار میرود که از آن رنج برده و قصد از بین بردن آن را دارند که با روش های متعدد تهاجمی از قبیل لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی و روشهای غیر تهاجمی مانند دستگاه بادی اسکالپتور و میداس قابل انجام است. همچنین تعداد دیگر از افراد خواستار ایجاد چاقی موضعی در قسمتهای مشخصی از بدن هستند که یکی از مهمترین آنها چاقی و برجستگی صورت میباشد، تا از چهره ای جذاب تربهره مند شوند.

تزریق چربی گونه


تزریق چربی صورت پروسه ای به شمار میرود که در آن قسمتی از چربی بدن خود مراجعین از قسمتی که احتیاج به این چربی ندارد گرفته شده و پس از آن چربی به قسمت های مورد نیاز بدن تزریق می شود، به عنوان مثال به منظور چاقی صورت و گونه از تزریق چربی استفاده می شود.همچنین برای تزریق چربی سینه و باسن نیز به همین منوال عمل می‌شود. البته برای این مهم نیازمند چربی بیشتری هستیم به همین دلیل در موارد تزریق چربی به باسن یا سینه از عمل لیپوماتیک برای تخلیه چربی استفاده می‌گردد. عملیات کاشت گونه با تزریق چربی بدون عمل جراحی انجام می پذیرد، حجم گونه ها با افزایش سن کاهش یافته و قالبا ساختار آن هم دستخوش تغییر و افتادگی می شود، چربی مورد نیاز صورت، اکثرا از ران ها، باسن، یا شکم تامین میگردد و پس از آن  به قسمت های مختلف صورت که تصمیم به افزایش حجم آنها را داریم تزریق می شود.

تزریق چربی گونه


روش های تزریق چربی صورت
در واقع تزریق چربی صورت در سه مرحله اصلی انجام می‌پذیرد. و تفاوت روش های تزریق چربی نیز در یکی از این مراحل است.

مرحله اول برداشت چربی (ساکشن چربی):
روش بدست آوردن چربی با روش آزمایش شده لیپوساکشن به منظور بدست آوردن  چربی مازاد از قسمت هایی که چربی زیادی دارند مانند باسن، ران ها، شکم و دیگر اندام ها. برای به دست آوردن سلول های چربی سالم، تنها به میزان اندکی لیپوساکشن نیاز داریم. سلول های چربی ازقسمت تامین کننده با سوزنی مخصوص و بصورت زیر پوستی و یا لوله  مخصوص کانولا انجام می شود و پروسه به شکلی طراحی شده که کمترین آسیب به سلول های چربی بوجود آید. بیشتر عنوان هایی که برای تزریق چربی ذکر می‌شود تفاوتشان در این مرحله است.
تزریق چربی با روش دستی، تزریق چربی با روش بادی جت، تزریق چربی با روش لیپوماتیک و ...

در واقع تفاوت روش های ساکشن چربی را به عنوان روشی جدید بیان میکنند. که در اینجا هر کدام را به طور جداگانه و کامل توضیح میدهیم.

روش دستی:
در این روش از تزریق چربی، تخلیه چربی (ساکشن چربی) توسط پزشک و به صورت دستی انجام میپذیرد، در این روش توسط کانولایی ظریف و یک سرنگ بزرگ از ناحیه مورد نظر با بی حسی موضعی تخلیه چربی انجام می‌گردد.
روش بادی جت:
همانطور که ذکر شد تفاوت این روش با روش های دیگر در مرحله برداشت چربی (ساکشن چربی) است که توسط دستگاه بادی جت انجام میگیرد، باز هم با بی حسی موضعی کانولای دستگاه متصل به دستگاه عمل ساکشن را انجام می‎دهد. از این روش برای پیکرتراشی موضعی استفاده می‌گردد.
روش لیپوماتیک:
جزییات روش تخبیه چربی لیپوماتیک را میتوانید در مطلب لیپوماتیک مطالعه بفرمایید. قابل ذکر است که این روش نیز برای تخلیه چربی و پیکرتراشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین چون که تخلیه چربی با این روش حجم چربی زیادی در اختیار می‌دهد جهت تزریق چربی به باسن و یا سینه نیز از این روش برای تخلیه چربی استفاده می‌گردد.نکته قابل ذکر و مهم انتخاب مناسب ترین روش تخلیه چربی می‌باشد که با اختلاف برای تزریق چربی روش دستی مناسب ترین روش می‌باشد چرا که این روش نسبت به سایر روش ها چربی سالم تری را در اختیار می‌گذارد. در روش های دیگر توسط دستگاه بادی جت و واتر جت ، لیپوماتیک و ... به دلیل خاصیت دستگاها که عمل شکستن چربی را توسط روش های مخصوص به خود مانند فشار باد، فشار آب و امواج التراسونیک انجام می‌دهند چربی حاصله آسیب دیده و شکسته است و این روش ها برای پیکرتراشی مورد استفاده قرار میگیرند. میتوان گفت در تخلیه چربی با روش دستی از ظرافت عمل بیشتری برخردار هستیم اما در روش های ساکشن دستگاه به دلیل لرزش بیش از حد و فشارهای دستگاه سلول های چربی شکسته و اسیب دیده هستند.
از این رو از میان روش های تخلیه چربی جهت تزریق چربی و استفاده مجدد از چربی ها بهترین روش تخلیه چربی دستی می‌باشد و متقاضیان انجام تزریق چربی باید به خوبی این نکته را در نظر بگیرند و فریب تبلیغات و بزرگنمایی ها را نخورند.

تزریق چربی زاویه فک آقایان


 مرحله دوم آماده سازی و جداسازی چربی
بعد از برداشت میزان چربی مورد نیاز از بافت مورد نظر، سلول های چربی را از مواد زائد و آب آن جدا میکند. در این مرحله قربال گری سلول های چربی ناسالم انجام خواهد گرفت. نهایتا تنها از نمونه های کامل، سالم و تمیز چربی به منظور تزریق چربی به صورت استفاده خواهد شد. این مرحله نیز شامل مواردی است که افرادی که تصمیم به انجام تزریق چربی گرفته اند باید آن را در نظر بگیرند.
سانتیفیوژ چربی:
استفاده از سانتیفیوژ چربی برای آماده سازی چربی جهت تزریق در بعضی از مراکز به دلیل تسریع در جداسازی خون آبه و مواد بی حسی از چربی انجام می‌پذیرد که این عمل اگر چه فرایند تزریق چربی را تسریع می‌بخشد اما باعث آسیب به بافت های چربی تخلیه شده می‌گردد.
نشست چربی:
در این حالت برای جداسازی خون آبه و مواد بی حسی از چربی مدت زمانی چربی را در حالت سکون قرار داده تا خون آبه و مواد بی حسی نشست کرده و به طور کامل از بافت چربی جدا شود. این روش به دلیل قرار گرفتن چربی در حالت سکون و فضای استریل آسیبی به بافت ها وارد نمی آید.
روش FCP:
در این روش نیز به مانند روش نشست چربی عمل می‌گردد اما با کمک پلاسمای خون بیمار و مواد نگهدارنده FCP که عمل ترمیم سلول های چربی و افزایش مقاومت بافت های چربی را انجام می‌دهد ماندگاری چربی چندین برابر افزایش می‌یابد.

تزریق چربی گونه، چانه و زاویه فک قبل از عمل


تزریق چربی گونه، چانه و زاویه فک بعد از عمل


مرحله سوم تزریق چربی
تزریق چربی با وارد کردن و قرار دادن چربی های سالم به بافت مورد نظر صورت می گیرد (تزریق لب ، چربی در گونه و گودی چشمها و ...). در حال که، تیم  پزشکان متخصص کلینیک زیبایی رویای طلایی  از پیش قسمت های مورد نیاز جهت  تزریق چربی صورت را تعیین نموده و با تزریق میزان مناسبی از چربی مشکلات را برطرف نموده تا به ظاهری ایده آل و مورد توجه مرتفع شود. در این قسمت به کمک سرنگی مخصوص (کانولای تزریق) و مورد استفاده دز زیر پوست، پزشک متخصص سلول های چربی را در قسمت تعیین شده پوست تزریق خواهد نمود تا به این صورت  نتایج دلخواه پس از تزریق چربی بدست آمده و رضایت مراجعین در بالاترین حد ممکن تامین گردد. این مرحله در تمام روش ها یکسان است که توسط کانولای تزریق و استفاده از بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر مانند گونه، چانه، زاویه فک، شقیقه، خط خنده، زیر چشم، پشت دست و ...  تزریق انجام می‌گردد. مرحله تزریق چربی بسیار وابسته به تخصص پزشک می‌باشد که در کلینیک رویای طلایی با همکاری جمعی از متخصصین پوست و مو و جراحان پلاستیک خبره و کار آزموده انجام می‌گردد.

تزریق چربی گونه و زاویه فک


تزریق چربی با بهترین روش در کلینیک رویای طلایی
تزریق چربی با روش FCP:
در این روش سه مرحله تزریق چربی با استفاده از بهترین روش ها انجام می‌پذیرد تا بیشترین ماندگاری تزریق چربی را داشته باشیم، اصل مهم در ماندگاری تزریق چربی سالم بودن بافت های چربی می‌باشد. به همین دلیل چربی مراجعه کننده با روش دستی توسط پزشک متخصص با ظرافت و دقت خاص تخلیه می‌گردد تا کمترین آسیب به سلول ها و بافت های چربی وارد آید، در این حالت میتوان ادعا کرد که تا بیش از 80% از سلول ها و بافت های چربی سالم اند. در ادامه چربی های تخلیه شده برای جلوگیری از آسیب دیدگی در مدت زمانی جهت فعالیت نشست و آماده سازی در حالت سکون قرار می‌گیرند. سپس پروسه FCP با استفاده از پلاسمای خون بیمار و مواد نگهدارنده FCP بر روی چربی انجام می‌گردد که این عمل وجه تمایز اصلی روش تزریق چربی FCP  است که باعث ماندگاری چند برابری چربی می‌گردد.

تزریق چربی زاویه فک


ماندگاری تزریق چربی:
در رابطه با ماندگاری تزریق چربی صحبت های فراوانی وجود دارد و تبلیغات گسترده ای بر روی این قضیه انجام میگیرد که در عمل به دور از واقعیت است. در واقع میتوان گفت به طور میانگین ماندگاری تزریق چربی به میزان سالم بودن سلول های چربی و نگهدارنده FCP با استفاده از پلاسمای خون فرد برمیگردد. به همین خاطر ماندگاری چربی در روش که چربی به صورت دستی توسط پزشک ساکشن شده و از روش نشست برای جداسازی استفاده می‌گردد و با روش FCP  آماده سازی می‌گردد بیشترین ماندگاری را دارد و میتوان تا چندین سال از ماندگاری چربی مطمئن شد. البته این ماندگاری چربی به ویژگی های بیلوژیکی  و متابولیسم بدن بیمار نیز مرتبط خواهد بود. در کلینیک زیبایی رویای طلایی در کنار بهره مندی از روش کارآمد و موثر تزریق چربی FCP , و تکیه بر مهارت و تجربه متخصصان خود فرآیند تزریق چربی به بهترین نحو ممکن قابل اجرا می‌باشد.عوارض تزریق چربی:
در تزریق چربی به علت استفاده از چربی خود بیمار میتوان گفت شاهد هیچگونه عوارضی نخواهیم بود. این روش دوره نقاهت خاصی نداشته، روند بهبودی  پس از تزریق چربی به گونه  و دیگر قسمت های صورت به سرعت آغاز شده  و در قیاس با دیگر روش های زیبایی بسیارسریعتر و کاملتر انجام می شود. به این صورت که به هیچ عنوان احتیاجی به ایجاد شکاف و یا جراحی بدن نبوده  و میزان درد و علائم تزریق  کاملا حداقلی می باشد. بیماران قادر هستند پس از اتمام بدون نیاز به اطرافیان، حرکت داشته و اعمال روزانه خود را به شکلی کاملا عادی انجام دهند. تنها بعد از انجام تزریق با مقداری تورم در محل تزرق روبه رو خواهیم بود که در مدت کوتاهی یک الا دو هفته این تورم برطرف گشته و فرم جدید صورت به طور کامل قابل لمس است. همانطور که گفته شد یکی از مهمترین مزایای  تزریق چربی این است که مراجعین با بهره مندی از روشی امن و بدور از عوارض قادر خواهند بود عملی در جهت  جوانسازی صورت و پوست صورت یا پشت دست ها بدون هرگونه ریسک داشته باشند.
در این متود عوارض  ناشی از تزریق و همینطور احتمال بروز حساسیت به چربی های صورت به هیچ عنوان وجود ندارد، چون این متود نیازی به عمل جراحی نداشته و دلیل بعدی استفاده از چربی خود فرد برای انجام تزریق می باشد که بدن واکنش و حساسیتی به آن نخواهد داشت.
قبل از جلسه تزریق متخصصان کلینیک، به بازرسی و تحقیق بر روی فرم صورت مراجعه کننده پرداخته و نیازها و سلایق او را از این تزریق بررسی خواهند کرد،  تا نتایج نهایی آن هم از لحاظ جذابیت صورت (طبیعی بودن) و هم در جهت نیاز مراجعین باشد.
قالباً، مراجعین با پرداخت هزینه تزریق چربی به دنبال ازبین بردن چین و چروک پوست و تو رفتگی بوجود آمده  روی آن و نیز ازبین بردن گودی، خط ابرو، خط لبخند و یا افتادگی پوست صورت هستند.

تزریق چربی گونه و زاویه فک

 
نکاتی در رابطه با تزریق چربی:
 • تزریق چربی عمدتا جهت فرم دهی به بخش های مختلف صورت مانند گونه، چانه، زاویه فک، شقیقه ها، خط خنده، زیر چشم، و پشت دست انجام می‌پذیرد.
 • معمولا برای برجسته سازی و فرم دهی به لب ها تزریق چربی پیشنهاد نمی‌گردد چرا که فرم دهی در این قسمت بسیار پیچیده بوده و ماندگاری چربی در این ناحیه بسیار کم است. از این رو برای لب ها بیشتر تزریق ژل پیشنهاد می‌گردد.
 • مراجعین جوان هم امکان دارد در بعضی موارد نیاز به انتقال چربی داشته باشند. متود تزریق چربی برای حجم دادن به گونه، متعادل کردن شکل فک و چانه، تزریق چربی در چانه، افزایش حجم ساق پا و قسمت های مختلف صورت (درمان صورت های لاغر)، تزریق چربی به باسن و سینه به منظور فرم دهی و برجسته کردن باسن و سینه، تزریق چربی به دست به منظور جوانسازی و حفظ و زیباسازی دست ها، ترمیم و پر کردن خط خنده و خط اخم و تزریق چربی برای گودی زیر چشم برای رفع سیاهی اطراف چشم و رفع چین های چشم با کار گرفته شود.
مزایا و نکات مثبت تزریق چربی:
  • در تزریق چربی به صورت از چربی شخص دیگری استفاده نشده و از بدن خود مراجعه کننده برداشت انجام می شود. به همین دلیل امکان واکنش حساسیت به چربی تزریق شده به هیج وجه وجود ندارد.
  • چربی قسمتی که جهت برداشت استفاده می شود به میزان کافی در بدن خود مراجعه کننده موجود است. معمولا برای تزریق چربی در حدود 50 الی 100 سی سی چربی از ناحیه مورد نظر تخلیه و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • اثر تزریق چربی در صورتی که با روش درست انجام گردد مدت زمان زیادی ماندگار خواهد بود. چربی منتقل شده پس از جابجایی اولیه با روش مناسب زنده باقی خواهد ماند  و قادر هستند برای چندین سال زنده بمانند. روش های امروزی مورد استفاده به منظور انجام تزریق منجر به بقا و زنده ماندن 50 تا 70 درصد سلولهای چربی می شود. که میتوان میزان این بقا را با روش FCP به بیش از 80 درصد رساند.

  • تزریق چربی زاویه فک

هزینه و قیمت:
هزینه و قیمت تزریق چربی بسته به عواملی همچون مقدار چربی تخلیه شده مورد نیاز و میزان تغییر حجم مورد نیاز و ناحیه های مورد نظر برای انجام عمل تزریق دارد. که توسط پزشکان متخصص کلینیک رویای طلایی قابل محاسبه و ارائه می‌باشد
 
مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *