تزریق ژل

مراحل تزریق ژل در صورت، به همراه هزینه

تزریق ژل:

تزریق فیلر:ژل های پر کننده صورت از موادی چون کلاژن، اسید هیالورونیک و ﻫﯿﺪﺭﻭﮐﺴﯽ ﺁﭘﺎﺗﯿﺖ کلسیم تشکیل شده اند که تاثیر بسزایی در جوان سازی و شادابی پوست دارند و منجر به کاهش یا از بین رفتن چروک و چین های صورت و پوست آن، رفع اثر جوش صورت، ترمیم افتادگی و اثر زخم ها، تزریق ژل برای پروتز لب ها، برآمده نمودن گونه ها و بازسازی بافت نرم از دست رفته می شوند. با افزایش سن، حساسیت پوست ما به چین ها بیشتر شده و پوست به سمت پایین متمایل می شود. نور خورشید و حرکت مدوام پوست و عضلات از جمله (نگاه کردن، لبخند زدن، جویدن) دلیل فرسودگی بافت های پوست میباشند. تزریق ژل یک روش موثر و بی ضرر به منظور جوانسازی پوست به شمار می رود. پس از تزریق ژل،  لبها کمی حساستر، متورم تر و قرمز تر می شوند، که اینها از جمله عوارض تزریق ژل لب طبیعی میباشد و به طور طبیعی پس ازگذشت چند روز کاملا رفع خواهند شد.  هزینه تزریق ژل لب به نوع ژل و میزان آن قابل تغییر می باشد.

تزریق ژل در کلینیک زیبایی رویای طلایی با برترین برند های ژل توسط متخصص پوست با تجربه صورت می گیرد. این شیوه یک روش جوانسازی کم عارضه پوست می باشد، پزشکان متخصص این کار نوع حجم دهنده های پوستی را به گونه ای تعیین می کنند که پایین ترین عوارض را داشته باشند. مقدار تزریق ژل به صورت، به میزان نیاز فرد از درمان و پس از بررسی کامل شکل صورت برای طبیعی بودن نتیجه توسط متخصص پوست مشخص می شود.

البته در کلینیک رویای طلایی در کنار اتکا به تخصص پزشک برای انتخاب نوع ژل و میزان مورد نیاز آن از دستگاه آنالیز پیشرفته صورت استفاده می‌گردد که به پزشک کمک میکند تا بهترین و درسترین تصمیم را برای بیمار بگیرد، البته در مواردی نیز با بررسی و تحلیل نتیجه اسکن پزشک ممکن است به این نتیجه برسد که برای جوانسازی صورت بیمار از روش دیگری مانند تزریق چربی یا لیفت با نخ یا حتی دستگاه های جوانسازی مانند اسکارلت استفاده نماید.

 به کمک عمل چانه با تزریق ژل قادر هستیم که به عنوان راه حلی موقت یا حتی ماندگار برای رفع ایرادات پوستی به واسطه تزریق های مداوم مقدار کمی مواد پر کننده را در قسمت های مختلف صورت استفاده نماییم. در دنیای پیشرفته امروز انواع زیادی از حجم دهنده های صورت به منظور تزریق ژل به بخش های مختلف صورت وجود دارند که هر کدام از آنها استفاده منحصر به فردی چون کاهش چین و چروک پوست یا حجم دهنده دارند. پزشکان متخصص کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر رویای طلایی می تواند در تعیین قسمتهایی از صورت که امکان تزریق دارند و همچنین انتخاب حرفه ای ترین و بهترین پر کننده ها و حجم دهنده ها مراجعه کنندگان را مشاوره دهند. پر کننده ها و حجم دهنده های پوستی قادر هستند، نواحی خاصی از صورت که بر اثر بالا رفتن سن بافت چربی آنها از بین رفته و یا کلاژن در حال کم شدن است را به خوبی ترمیم نمایند. ژل هیالورونیک یک داروی پر کننده طبیعی در بدن به شمار میرود. در زمانی که چروک نازولبیال یا همان خط خنده بوجود آید، و خطوط طبیعی صورت از میان بروند، قطر لبها نازک شوند و دو سمت انتهایی لب ها دچار افتادگی شود، بدون شک صورت شادابی و جوانی خود را از دست می دهد. پرکننده های اسید هیالورونیک در زیر این چروکها و به منظور از بین رفتن چروک و چین پیشانی تزریق شده تا بتوان حجم از میان رفته را بازسازی نمود و جوانی و تراوت را به صورت بازگرداند.

لیست موارد استفاده از تزریق ژل:

 • رفع گودی و سیاهی زیر چشم
 • پروتز چانه
 • درمان چین و چروک پوست صورت
 • پروتز گونه
 • اصلاح زاویه فک
 • درمان چین و چروک دور چشم
 • رفع خط اخم و خنده
 • پروتز لب
 • درمان جای جوش
 • زیبایی بینی بدون جراحی
 • درمان افتادگی پوست صورت و گردن
انواع حجم دهنده ها

الف) پر کننده های کوتاه مدت:

این نوع پر کننده ها از ماده ای به نام اختصاری (PMMA) که مخفف پلی متیل متاکریلات  است تشکیل شده اند، پلی متیل متاکریلات هرگز به بدن جذب نخواهد شد. این پر کننده حاوی کلاژن بوده و تنها برای قسمت های ضخیم تر پوست استفاده میشود مانند تزریق ژل به صورت جهت از بین بردن خط لبخند. کاربرد آن به منظور تزریق در قسمت های مختلف چروک دور چشم و یا برجستگی لب ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. کلاژن ماده ای کاملا طبیعی ساخته شده از پروتئین است که باعث مقاومت و بنیان پوست می گردد. کلاژن به عنوان اولین پر کننده ای پوست به شمار می رود، اما روش تزریق ژل هیالورونیک اسید، محبوبیت این ژل پر کننده را به شدت کاهش داد.

ب) سیلیکون روشی دائمی:

تزریق ژل سیلیکون علی رقم دائمی بودن روشی نا ایمن و غیر استاندارد به منظور استفاده به عنوان ژل پر کننده است. تزریق سیلیکون به منظور ژل پر کننده توسط سازمان دارو و غذای آمریکا به هیچ مورد تایید نبوده و اکثرا توسط غیر متخصص ها و افراد غیر مجاز مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین هرگز نباید از این متود به منظور تزریق ژل به صورت استفاده شود.

پ) تزریق ژل:

انواع مختلف ژل:

 1. ژل اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک نیز همچون کلاژن ماده ای طبیعی می باشد که قادر است به منظور حجم دهی و پر کردن بافت های مختلف از جمله صورت مورد استفاده باشد.
 2. ﻫﯿﺪﺭﻭﮐﺴﯽ ﺁﭘﺎﺗﯿﺖ کلسیم: حجم دهنده و پرکننده ای به مراتب وزن بالاتری نسبت به اسید هیالورونیک دارد و در سطح عمیق تری از پوست مورد استفاده قرار میگیرد. به سبب موجود بودن آن در استخوان های بدن، تزریق هیدروکسی آپاتیت کلسیم بطور معمول، تحریک سیستم ایمنی بدن را به همراه نداشته و عکس العمل آلرژی زا و تورم و قرمزی به همراه ندارد.
برندهای مختلف ژل معتبر در دنیا

بهترین نوع ژل:

برندها و انواع مختلفی از ژل در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند که در واقع میتوان بهترین انها را بر پایه اسید هیالورونیک دانست که از ژل های الینا آلمانی ( ALAYNA )، رستیلن فرانسوی ( Restylane )، پرفکتا فرانسوی (  Perfectha )، الانسه سوییس ( Ellanse )  ژوبیدرم فرانسوی ( Juvederm ) و ... به عنوان معتبرترین برندهای حال حاضر در دنیا و کشور نام برد که ژل های درجه یک جهانی می‌باشند. در لول بعدی ژل ها که نسبت به ژل های نام برده درجه دو نامیده میشوند میتوان از ژل های ریوانس، هایومکس، رئوفیل و ال جی و .... نام برد، همچنین متاسفانه در کشور انواع ژل های تقلبی و چینی که تزریق و استفاده از آنها بسیار خطرناک می‌باشد نیز وجود دارد که متقاضیان تزریق ژل باید به این نکته دقت کنند و برای تزریق ژل به مراکز نامعتبر و بدون مجوز مراجعه ننمایند. در رابطه با ژل به نکاتی همچون باکس ژل و بسته بندی آن توجه فرمایید که هلوگرام داشته باشند و از قبل باز نباشند، ژل های معتبر به صورت آماده و کشیده شده در سرنگ مخصوص خود می‌باشند و دقت نمایید که در هنگام تزریق ژل با سرنگ جدا ژل را نکشند.

انجام روش تزریق ژل:

 

توضیح روشهای متداول برای کسانی که قصد جوانسازی و زیبا سازی پوست صورت خود، با استفاده از تزریق چربی و تزریق ژل دارند:

 • توجه داشته باشید که در مورد بیماری های خود با پزشکان و متخصصان کلینیک صحبت کنید تا آنها بهترین راه را برای جوانسازی پوستتان انتخاب کنند
 • در کلینیک رویای طلایی یک برنامه درمانی مدون و اصولی در اختیار شما قرار داده خواهد شد که در آن روش پر کننده های پوستی به منظور پیشرفت و ترمیم ظاهر صورت و یا درمان جای عمل مورد نظر بیمار تعیین میگردد.
مراحل کار تزریق ژل در کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر رویای طلایی:

 

 • حجم دهنده های پوستی که به بیمار تجویز می شود حاوی مواد بی حس کننده موضعی بوده که فرآیند تزریق ژل در گونه و لب را بسیار راحت تر می نماید.
 • قسمتی که می بایست تزریق پر کننده در آن قسمت انجام پذیرد مشخص می شود.
 • حجم دهنده های پوستی به مراجعه کننده تزریق میگردد و بلافاصله پس از آن از بسته یخ بر روی محل تزریق استفاده می شود.
 • مدت زمان درمان به صورت تقریبی نیم ساعت تا یک ساعت خواهد بود و این موضوع بستگی به اندازه قسمت تحت درمان دارد. در صورت نیاز می توان از مواد بی حسی موضعی برای مراجعه کننده استفاده کرد، هر چند استفاده از این مواد برای همه بیماران ضروری نیست. مقدار درد در زمان تزریق ژل بسیار ناچیز می باشد.
 • بسیاری از تفاوت ظاهری صورت در فرآیند تزریق ژل در گونه به دلیل تورم بعد از عمل می باشد، پس حداقل سه روز برای مشاهده نتایج واقعی زمان لازم خواهد بود.
 • شما می توانید به فعالیت عادی خود را داشته باشید و صورت خود را آرایش کنید.
 • در هر صورت پیشنهاد می شود از انجام هر گونه فعالیت غیر عادی پس از جلسه درمانی خودداری نمایید. قیمت تزریق ژل بسته به نوع ژل، میزان تزریق، ناحیه درمان و متغیر خواهد بود.

تزریق ژل در کلینیک زیبایی رویای طلایی به منظور حجیم کردن گونه، لب، خط خنده، رفع خط اخم و بر طرف کردن چروکها و چین های دو طرف چشم انجام می شود. این روش بر خلاف روش های جراحی ریکاوری بسیار زمان کمی دارد، عوارضی مانند عفونت و چسبناک شدن ناشی از عمل را ندارد و  میتوان بنا به نیاز مراجعه کننده نتایج حاصله را تغییر داد، بر خلاف جراحی که بازگشت نتایج، نیاز به جراحی مجدد دارد، در متود تزریق ژل از بین بردن نتایج و بازگشت به حالت اولیه تنها نیازمند چندین ماه است، بدون هیچ عارضه خاص می باشد.

............ کلینیک تخصصی پوست، مو و لیزر رویای طلایی ............

 
مطالب مرتبط :
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *