دلایل ریزش مو
شهریور ۲۶, ۱۳۹۶

عوارض کاشت مو

به این نوشته امتیاز دهید

عوارض کاشت مو

اولین چیزی که افراد بعد از کاشت تصور می کنند بروز درد می باشد. لازم به ذکر است که بستگی به روش کاشت شما دارد. عمل کاشت مو به روش FUT یا نواری ممکن است بیمار در طی چند روز اول بعد از کاشت درد خفیفی را احساس کند و شاید هم برای تسکین درد نیاز پیدا کند. اما در روش FUE هیچ دردی حتی در شب هم اضافه نمی شود.
یکی دیگر از عوارض شایع خارش در نواحی پوست سر در کاشت های سنتی FIT و FUT است. در ۴ روز اول عمل خاراندن عواقب بسیار بدی را به همراه دارد و منجر به آسیب دیدگی گرافت های تازه می شود .
شدت خارش پوست بعد از کاشت خیلی کم است و اغلب نیاز به درمان خاصی ندارد. مرطوب نگه داشتن ناحیه می تواند کمک بسزایی در کاهش خارش داشته باشد. در غیر اینصورت نیاز است با پزشک مشورت کنید .
هنگامی که کاشت مو انجام می شود بر پوست سر یک پانسمان گذاشته می شود تا فشار کمتری بر روی این ناحیه وارد شود. این کار باعث می شود خطر خونریزی به حداقل برسد. پس از پایان عمل ممکن است کمی خونریزی وجود داشته باشد، معمولا با گذاشتن یک گاز استریل و فشار دادن آرام آن به مدت چند دقیقه به راحتی خونریزی متوقف می شود. اگر بعد از عمل با فشار دادن، خونریزی متوقف نشد حتما با پزشک خود تماس بگیرند.
بعد از عمل افراد اغلب کمی ورم در پوست سر خود خواهند دید. احتمال بروز ورم در سر و اطراف آن ، به خصوص پیشانی و دور چشم ها بیشتر است. برای کاهش ورم افراد می توانند از داروهای استروئید پروفیلاکتیک استفاده کنند. این داروها را به صورت قرص یا به صورت تزریق در سر می توانند استفاده کنند. ورم سر معمولا در روز سوم شروع می شود و در روز چهارم به حداکثر میزان می رسد. اما در نهایت روز پنجم بعد از عمل ورم کاملا برطرف می گردد.
بروز عفونت پس از جراحی در ناحیه سرو گردن به علت اینکه منبع خونی خیلی قوی دارند بسیار پایین است. اگرچه بیماران دیابتی ، یا بیماران مبتلا به اختلال در سیستم ایمنی و سایر افرادی که خطر عفونت به دلیل بیماری خاص در آن ها زیاد است به عفونت مبتلا می شوند . برای این بیماران نوعی داروی آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می شود .

عوارض کاشت مو

عوارض دیرهنگام کاشت مو

التهاب فولیکول‌ مو (فولیکولیت): این عارضه شامل التهاب فولیکول‌های مو می‌باشد که به صورت لکه‌های خال ‌مانند کوچکی در ناحیه پذیرنده یا اهدا کننده در پوست سر مشاهده می‌‌شود. فولیکولیت معمولاً تأثیری بر رشد موهای کاشته شده ندارد و لکه‌های ناشی از آن بعد از چند روز یا نهایتاً چند هفته بدون نیاز به دارو یا درمان خاصی برطرف خواهد شد. اما در صورتی که لکه‌های روی پوست سر شما حالت دردناک داشته و تا مدت طولانی باقی بماند و یا دچار عفونت شدید شود، باید به پزشک خود مراجعه شود.
ریزش مو: بسیاری از بیماران ممکن است مدتی بعد از عمل کاشت مو متوجه شوند که موهای طبیعی که از قبل در سرشان داشته‌اند، در حال ریزش هستند. این عارضه در اصطلاح با عنوان شوک ریزش مو شناخته می‌شود و می‌تواند بعد از هر گونه استرس شدیدی که به پوست سر وارد می‌شود، اتفاق بیفتد. در مورد عمل کاشت مو این شوک ریزش مو به خاطر استرس ناشی از عمل و دوره بهبودی بعد از آن است و معمولاً ظرف چند ماه بعد از عمل کاشت مو اتفاق می‌افتد البته ریزش مختصر موها به عنوان یک پیامد طبیعی و قابل انتظار بعد از عمل کاشت مو محسوب می‌شود و با شروع مصرف دارو از حدود زمان انجام این عمل، می‌توان به راحتی آن را کنترل نمود.

باقی ماندن جای زخم

تشکیل جای زخم در ناحیه اهدا کننده، یکی از عوارض شایع بعد از عمل کاشت مو به روش رایج و سنتی نواری FUT می‌باشد.
به طور کلی می توان گفت که هر فعالیت پزشکی و زیبایی به نوع خود دارای عوارض و معایبی می باشد حتی قرصی که جهت سردرد روزانه مصرف می کنید دارای عوارض خاصی است که در طولانی مدت گریبان گیر خواهد شد عوارض ترمیم مو به انتخاب شما بستگی دارد نکاتی درباره عوارض ترمیم مو و معایب ترمیم مو متذکر می شویم که باید به یاد بسپارید: اولین نکته ای که باید جهت انتخاب ترمیم مو به آن دقت کنید این است که آیا واقعا شما نیازی به ترمیم مو دارید همه الگوهای ریزش مو نیازی به ترمیم مو ندارند دومین نکته انتخاب مرکز ترمیم مو است که باید دارای مجوز و همچنین با سابقه فعالیت در این امر باشد آخرین نکته انجام روش مناسب ترمیم مو است تنها روش ترمیم مو که دارای استاندارد می باشد ترمیم مو به روش hrt است و روش های دیگر کاملا ساختگی است که انجام این روش ها باعث امراض و مشکلات پوستی می شود که در آینده طولانی مدت گریبان گیر شما خواهد بود و حتی ممکن است شما را از انجام این کار به کل منصرف کند.

کاشت مو

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of