کاشت مو

کاشت مو طبیعی : در کلینیک رویای طلایی کاشت مو با ضمانت نامه کتبی بیمه ایران و پرداخت اقساطی با تسهیلات قرض الحسنه شرایطی استثنایی را برای شما عزیزان فراهم آورده که با اعتماد به تیم های حرفه ای کاشت و پزشکان متخصص این حوزه بهترین نتایجه را برای شما عزیزان بدنبال خواهد داشت.

جزییات همکاری کلینیک تخصصی رویای طلایی با بیمه ایران را مطالعه نمایید.

  کاشت مو و شیوه های متنوع پیوند طبیعی موی سر : بیشتر شدن ریزش مو و ازدیاد اشخاصی که در کلینیک های پوست و مو به دنبال راهی برای پرپشت شدن موها و برگشت موهای چند سال قبلشان، کاشت موی طبیعی سر را بیش از پیش پر حرارت نموده است. کاشت موی طبیعی با روش‌های FIT (کاشت مو به روش غیر جراحی) که از آن با عنوان های تبلیغاتی مانند FUE  و SUPER FUE نیز نام می‌برند، که روش کاشت در تمامی این موارد کاملا شبیه به هم بوده و استفاده از نام‌های متفاوت تنها جنبه تبلیغاتی دارد. روش دیگر روش FUT (کاشت به روش جراحی و برداشت فلپ از پشت سر) است. همچنین روش کاشت موی ترکیبی که این روش استفاده همزمان از دو روش پیشین می‌باشد.روش ویژه دیگر کاشت مو در کلینیک رویای طلایی روش SUT می‌باشد که تفاوت عمده ی آن با سایر روش ها در استفاده از لیزر کم توان کاشت مو و دستگاه کاشت sut 2017 با cooling پر قدرت است. روش دیگر کاشت مو که بدون دخالت دست توسط دستگاهای اتوماتیک انجام می‌گیرد مانند دستگاه SAFER  که امروزه روشی منسوخ شده است و کاشت با دستگاه تمام اتوماتیک روش FIT رباتیک ARTAS که در مرحله برداشت فولیکول مو مناسب است اما در مرحله کاشت هنوز مورد تایید نهایی نیست. بنابراین اگر قصد کاشت مو طبیعی دارید حتما قبل از هر اقدامی این مقاله را به دقت مطالعه نمایید تا با اطلاعات کافی به سراغ روش‌های تخصصی و موثر بروید.

کاشت مو چیست ؟ هم اکنون تنها روش ترمیم مو های از بین رفته بهره مندی از پیوند موی طبیعی می باشد که این پیوند در قسمتهای متنوع از جمله (سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه، قسمت های اسکار) انجام می پذیرد، کاشت مو برای نخستین بار توسط دکتر Dr.Okuda در سال 1939 به صورت تئوری مطرح شد و حدود 20 سال بعد در سال 1959 توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich بصورت عملی انجام پذیرفت. در سالهای اخیر روش ها و متودهای متنوع ای انجام گرفت و در نهایت روش FIT و FUT و روش ترکیبی به اوج خود رسیده و با استفاده از جدید ترین تکنولوژی ها از قسمت های کوچکتر مو به نام میکروگرافت (micrograft)  جهت پیوند و کاشت مو استفاده می شود که نتایج بسیار درخشان تر و ظاهری طبیعی تر به مو ها میدهند. در حالی که تا چندین سال پیش حتی تصور این نتایج نیز غیر ممکن بود. این روش مبدل به یکی از شیوه های بسیار ساده بصورت جراحی سرپایی شده است که بر پایه برداشت سالم ریشه های موی قسمت های دیگر شخص و کاشت آنها در مناطق خالی می باشد.  نکاتی که در کاشت مو باید بدانید : امروزه پیوند و کاشت مو  به چند روش مختلف انجام می گیرد، که بیشتر این روشها مفید بوده و تا امروز نتایج خوبی در بر داشته اند و بیشتر بیماران از این روشها رضایت کامل دارند. هر مقدار این عمل بدون خطر باشد مواردی مانند انتخاب مرکز مناسب کاشت مو یعنی کلینیک های تخصصی پوست و مو مجوز دار و مهارت پزشک برای رسیدن به نتایج عالی و سلامت مراجعین امری ضروری میباشد، همینطور به جهت حساسیت بالای  این روشها کار تیمی پزشکی می تواند کارآمد تر باشد. پس اگر قصد کاشت مو دارید، اولین و مهمترین کار پیدا کردن کلینیکی با تجربه و متخصص و مجوز دار است ، تا صرف زمان و هزینه جراحی بتواند نتیجه عالی و مورد پسند در بر داشته باشد و همینطور لازم است که اطلاعات کاملی درباره کاشت مو  داشته باشید. دو متود  FUTو FITو روش ترکیبی رایج ترین و اصلی ترین متود های کاشت مو به شمار می روند که با مشاوره پزشک متخصص می بایست مناسب ترین آنها به کار گرفته شود، در حقیقت فولیکول های مو را تک به تک و با حالت طبیعی جایگزین موهای از دست رفته می کنند، یکی از مهمترین ویژگی های این روشها رشد مجدد موهای کاشته شده می باشد. کلینیک تخصصی پوست و مو رویای طلایی دارای مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اتکا بر تجربه و مهارت تیم های پزشکی تخصصی کاشت مو خود و مفتخر به کسب ضمانت نامه بیمه ایران و با تجربه کاشت بیش از 3000 نمونه کاشت موفق آماده خدمت رسانی به شما زیبایی دوستان عزیز است.

کدام قسمت از مو ها برای کاشت مو مناسب هستند : در کاشت مو بنا به متود کاشت مو، موهای  پشت سر  و یا قسمتهای دیگر بدن از محل خود خارج شده و پس از این کار با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های بسیار دقیق، فولیکول های آن یک به یک جدا می شوند و دقیقا به همان شکل که خارج شده اند در قسمت مورد نیاز با ایجاد سوراخ های ریز در مقیاس یک میلی متر کاشته می شود. به دلیل این که این موها از خود بدن مراجعین برداشت شده، موهای جدید هیچ گونه عوارضی را به دنبال نخواهند داشت و در حقیقت یکی از مهمترین مزایای کاشت موی طبیعی نیز همین نکته می باشد. به دلیل اینکه عضو پیوندی از بدن خود مراجعین خارج شده، نیازی به مراقبت های ویزه وجود ندارد. اگر در انتخاب پزشک متخصص اشتباه نکرده باشید، پزشک متخصص و با مهارت، آنچنان موها را با حساسیت بالایی بر می دارد که تنها یک نقطه بسیار کوچک باقی خواهد ماند. باید توجه داشته داشت که موهای  کاشته شده پس از چهار تا شش ماه شروع به ریزش کرده و مجددا موهای تازه و طبیعی جای آنها رشد خواهند نمود، برخی افراد با دیدن این حالت نگران می شوند در صورتی که در روش کاشت مو طبیعی این حالت کاملا طبیعی می باشد.

معرفی متداول ترین روش های کاشت مو :

 • کاشت مو طبیعی به روش ( FIT ( FUE, Super FUE  

روش کاشت مو fit :

، واحدهای فولیکولی مو (حاوی ۱-۴ تار مو) توسط وسیله ظریفی به اسم پانچ یک به یک از ناحیه پشت و کنارسر خارج می‌گردد و درناحیه طاسی مو کاشته می‌گردد، به همین دلیل روش غیرجراحی بوده و نیازی به جراحی پشت سر و برداشت فلپ و خط بخیه نیست. اما در محل برداشت هریک از فولیکول ها از سر نقطه سفید کوچکی در پوست سر باقی می‌ماند که قابل دیده شدن نیست و بعد از مدت کوتاهی به طور کامل برطرف می‌گردد. این روش در سال ۲۰۰۲ در کشور آمریکا ابدا و رایج گشت.

"برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش FIT اینجا کلیک کنید"

کاشت مو طبیعی به روش fut :

روش FUT یكی از اولین تکنیک های كاشت موی طبیعی در دنیا بوده است. در تکنیک کاشت موی FUT  یک باریکه از پوست پشت سر به ضخامت (عرض) یک الی دو سانتی متر و به طول ۲۰تا ۲۵ سانتی متر (فلپ)  برداشته شده، و توسط تكنسین های کاشت مو

و تیم پیوند مو (تیم CUT) فولیکول‌های مو جداسازی می‍‌گردد و در ‌‌نهایت محل برش بخیه و ترمیم می‌شود. این فلپ معمولا با توجه به قدرت بانک موی هر شخص در حدود 1500 الی 3000 گرافت مو (حاوی 1-4 تار مو) که از 7000 الی 9000 تار مو تشکیل می‌شود. تار موهای جداشده توسط تیم پزشکی کاشت در محل های طاسی سر کاشته می‌شود.از مزایای این روش مدت زمان پایین عمل کاشت میباشد که در طی 3 تا 5 ساعت می باشد .تا امروز FUT  یکی از کاربردی ترین و قطعی ترین متودهای b>>کاشت مو می باشد و نزدیک 100 درصد استفاده کنندگان به نتایج مورد نظرشان می رسند. در واقع تفاوت این دو روش یعنی روش FIT با  روش  FUT در مرحله برداشت فولیکول های مو می‌باشد.

"برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش FUT اینجا کلیک کنید"

 • کاشت مو به روش ترکیبی FUT & FIT :
روش ترکیبی کاشت مو که معمولا به افرادی که بانک موی ضعیفی دارند یا میزان طاسی سر آنها زیاد است پیشنهاد می‌گردد، تلفیقی از دو روش پیشین می‌باشد و هم با روش FUT و برداشت فلپ و هم با روش FIT و برداشت یک به یک فولیکول مو همراه است و در نتیجه تعداد تار موی بیشتری را در اختیار متخصصین کاشت قرار می‌دهد. از این رو کاشت موی ترکیبی با تراکم بیشتری همراه است.

"برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش ترکیبی اینجا کلیک کنید"

 • کاشت مو با روش روباتیک ARTAS :
در این روش که توسط دستگاه تمام اتوماتیک ARTAS  انجام می‌پذیرد کلیه فرآیند کاشت بدون دخالت دست و به طور کاملا اتوماتیک با دستگاه کاشت موی ARTAS اجرا می‌گردد. این دستگاه در مرحله برداشت همانند روش  FIT بوده و به دلیل اسکن و دقت بالای آن مناسب دیده شده اما در هنگام کاشت هنوز با روش دستی در رقابت بوده و بسیاری از متخصصین روش دستی را به دلیل کاشت نامنظم تر طبیعی تر و مناسب تر می‌دانند. .

"برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش روباتیک ARTAS اینجا کلیک کنید"

نکته قابل ذکر این است که سایر روش های اعلام شده در تبلیغات مراکز غیر تخصصی مورد تایید جامعه متخصصین پزشکی و دارای مجوز از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نبوده هر چند در عمل تفاوت چندانی با روش های اصلی کاشت ندارند و فقط جنبه تبلیغاتی دارد. لذا متقاضیان محترم کاشت مو بررسی این موضوع و دقت در انتخاب مجموعه تخصصی و مجوز دار را می‌بایستی در اولویت خود قرار دهند.

کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟ یکی از رایح ترین دغدغه های مراجعین به کلینیک های تخصصی پوست، مو این است که کدام متود کاشت مو مناسب آنهاست و باید مورد استفاده قرار گیرد. ساده ترین و بهترین راه پرسش از پزشک متخصص است. این انتخاب بسیار حساس است و میبایست توسط متخصص صورت گیرد پس انتخاب بهترین روش را به عهده او بگذارید. در کلینیک تخصصی رویای طلایی در کنار بهره مندی از توانایی پزشکان متخصص خود در زمینه انتخاب مناسب ترین روش کاشت مو برای مراجعین محترم از دستگاه اسکن و آنالیز اتوماتیک پوست و موی سر نیز استفاده می‌گردد که با ارائه گزارش های دقیق از وضعیت پوست سر، وضعیت فولیکول های مو کمک شایانی را به پزشکان جهت انتخاب بهترین روش نیز استفاده می‌گردد.

"جزییات و نکات مهم دستگاه اسکن و آنالیز اتوماتیک پوست و موی سر را اینجا بخوانید"

  همچنین نکات زیر در انتخاب روش مناسب تاثیر گذار است :
  • اگر مراجعه کننده فوبیا و ترس از جراحی داشته باشد و راضی به عمل و بخیه زدن نیست و بخیه پشت سر را نمیخواهد و یا به هر دلیلی که قابل پذیرش متخصص کاشت مو باشد از تمایلی به انجام روش FUT ندارد از روش بعدی یعنی FIT استفاده خواهد شد.
  • اگر پشت سر موی کافی برای برداشت و کاشت مو نداشته باشد روشFIT مناسب ترین روش خواهد بود.
  • مراجعینی که بخش جلوی سر دچار ریزش شده و خط جلوی موی سرشان قابل تشخیص نیست، از روش FUT باید استفاده کنند، در حقیقت روش FUT از ظرافت کارآمد تری نسبت به کاشت مو به نسبت روش FITبهره می برد، بازسازی خط مو و کاشت موی جلوی سر به روش FUT به روشهای دیگر ترجیح داده می شود.
  • در صورتی که نیاز به برداشت و کاشت مو ی زیادی باشد در بیشتر مواقع از روش FUT بیشتر از FIT استفاده می شود و تراکم های بیشتری را می توان به وجود آورد. روش ترکیبی در این موارد بهترین روش کاشت مو می‌باشد.
 • میزان زمان لازم برای روش FIT نسبت به FUT بیشتر است، در متود FUT مدت سه تا پنج ساعت و در متود FIT تا ده ساعت و یا در برخی موارد زمان بیشتری لازم می باشد.
 • به عنوان نکته آخر توجه داشته باشید که انتخاب روش صحیح را به پزشک معالج متخصص و کلینیک تخصصی واگذار نمایید.


 • قوانین و طرح بیمه کاشت مو : کلینیک تخصصی پوست و موی رویای طلایی به دلیل انجام بیش از 3000 هزار نمونه کاشت با موفقیت 100% توانسته با همکاری بیمه ایران مفتخر به کسب این ضمانت نامه برای متقاضیان کاشت موی خود گردد تا نشانی باشد بر کیفیت و توانایی تیم های تخصصی کاشت موی این مجموعه و در ارائه خدمات با بالاترین کیفیت پیشگام گردد. موضوع بیمه نامه عبارتست از جبران خسارات ناشی از مسئولیت مدنی حرفه ای بیمه گذار در خصوص کیفیت خدمات کاشت مو در قبال اشخاصی که به علت خطاء اشتباه، غفلت و یا قصور بیمه گذار یا عوامل اجرایی آن در نتیجه انجام خدمات کاشت مو دچار خسارت مالی گردند. در صورت رعایت شرایط عمومی بیمه نامه خسارت مالی وارده به اشخاص ثالث (بیمار) پرداخت می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *