جوانسازی با اسکارلت

جوانسازی با اسکارلت

از عارضه هایی که با گذشت زمان بر روی پوست مشاهده می شود، شل شدن و ایجاد چین و چروک هایی است که سبب می شود پوست استحکام و شادابی خود را از دست دهد. این در صورتیست که اگر انسان در شرایط آب و هوایی نامناسبی هم زندگی کند حتی ممکن است مسن تر نیز به نظر برسد. امروزه روش های متفاوتی برای جلوگیری از پیری زودرس و جوانسازی وجود دارد. یکی از محبوب ترین شیوه های درمانی استفاده از دستگاه اسکارلت آر اف فرکشنال می باشد که بدون نیاز به عمل جراحی، پوستی سفت و درخشان بر جای می گذارد و فرآیند جوانسازی پوست را انجام می‌دهد.

 

اطلاعاتی درباره پوست

ساختار پوست انسان دارای سه لایه به نام های اپیدرم، درم و هاپیودرم می باشد. همواره وظیفه نگه دارندگی و استحکام پوست بر عهده لایه میانی ( درم ) بوده است که متشکل از لایه هایی به نام های کلاژن و الاستین می باشد. با گذشت زمان و مسن تر شدن انسان ها این رشته ها روز به روز ضعیف تر شده و تغییر شکل می دهند  که این امر سبب شل شدن پوست، افتادگی صورت و در نهایت افزایش چین و چروک می شود. از دیگر عوامل تاثیر گذار در این امر می توان به وجود آفتاب، استفاده از سیگار، استرس، بی خوابی، تنش و … اشاره نمود.

 

دستگاه جوانسازی اسکارلت آر اف فرکشنال

دستگاه اسکارلت یکی از مدرن ترین شیوه های استفاده از امواج رادیویی (Fractional RF  ) می باشد که برای جوان سازی پوست بدون هیچ گونه درد، سوزش، حساسیت و خونریزی کابرد دارد. این دستگاه حاوی سوزن هایی از جنس طلا ( نیدل ) می باشد  که بعد از وارد شدن به پوست امواج رادیویی را به داخلی ترین ناحیه میانی پوست وارد می کند بدین جهت حتی عمیق ترین ناحیه پوست هم درمان شود. میزان عمیق بودن سوزن های وارد شده بستگی به درمان صورت گرفته متفاوت است که اغلب  mm5 می باشد. امواج رادیویی و سوزن ها، محرکی برای کلاژن سازی پوست می باشند که نهایتا باعث جوانسازی با اسکارلت آر اف فرکشنال می شوند.

 

ساختار اثر بخشی دستگاه جوانسازی اسکارلت

جوانسازی با اسکارلت به صورت عمقی با حرارت دهی انجام می شود. در این دستگاه با بکارگیری سیستم پرتو رسانی دمای بین ۵۷ تا ۶۰ درجه سانتی گراد را ایجاد می کند ولی نکته بسیار مهم اینست که دستگاه جوانسازی با اسکارلت میتواند در عمیق ترین ناحیه از پوست بالاترین دما را  تولید نماید.

دستگاه جوانسازی با اسکارلت چه کابرد هایی دارد؟

اسکارلت دارای توانایی استحکام بخشیدن به پوست و برطرف کردن افتادگی و شلی پوست می باشد. به عبارت دیگر می توان گفت دستگاه اسکارلت  بدون جراحی، پوست را لیفتینگ می کند. اولین تاثیر گذاری این روش درمان از همان ابتدای کار خود را نشان می دهد، سپس کم کم با بازسازی کلاژن های موجود در پوست تقریبا طی ۳ تا ۴ هفته اثرات ثانویه این روش مشاهده می شود، در نهایت با تولید کلاژن های جدید تاثیرات نهایی بر روی پوست ایجاد شده که سبب جوانسازی پوست می شود.

 

جوانسازی با اسکارلت برای استحکام بخشیدن به نواحی مختلف صورت مانند گردن، فک پایین، چین و چروک ایجاد شده در دور لب ، غبغب و افتادگی های چانه و … بکار گرفته می شود که طی بررسی های موجود بیماران از روش درمانی این دستگاه نتیجه دلخواه خود را به دست آوردند و حتی آن را به دیگران هم پیشنهاد نمودند. امروزه از دستگاه اسکارلت به همراه بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک دور چشم ها هم استفاده می شود که نتایج فوق العاده ای را برای مصرف کنندگان بر جای گذاشته است و رضایتمندی آنان را به دنبال داشته است.

یکی از کاربرد های مهم دستگاه اسکارلت می توان به برطرف نمودن جای زخم های فرورفته و حتی زخم های عمیق و برطرف نمودن آکنه اشاره نمود. این اثر بخشی تاثیرات چشمگیری بر علم پزشکی داشته، طوری که در روش های مشابه نه تنها این نتیجه مطلوب وجود ندارد بلکه گاها سبب بروز لک و سوختگی بر روی پوست می شود.

 

این در حالیست که از جوانسازی با اسکارلت برای برطرف نمودن جای سوختگی باقی مانده از عمل های جراحی استفاده می شود. این روش حتی برای درمان جوش های صورت هم تاثیرات شگرفی داشته است. به عنوان مثال بوده اند افرادی که از بیماری های هورمونی رنج برده اند ولی پس از استفاده از دستگاه اسکارلت برای جوانسازی پوست تاثیرات چشمگیری را هم برای کم شدن جوش های صورت خود مشاهده نموده اند.

از روش جوانسازی با اسکارلت می توان برای  کاهش ترشح چربی پوست نیز استفاده نمود. افرادی که پوست آن ها داری منفذ های باز می باشد و چربی زیادی از آن ترشح می شوند می توانند با بکارگیری دستگاه اسکارلت این مشکلات را از بین برده وحتی پوست شاداب تری داشته باشند.

از متد جوانسازی با اسکارلت حتی می توان برای برطرف نمودن ترک های ایجاد شده بر روی پوست هم استفاده نمود. که این روش را می توان یکی از موثر ترین شیوه های درمانی در این رابطه دانست. هر چند که گاها ممکن است ترک های پوستی به طور کامل محو نشود ولی وجود آن ها را کمتر می کند، از جنبه های مثبت دیگر آن می توان به سفت شدن پوست آن ناحیه اشاره نمود.

 

جالب است بدانید از این روش برای کاهش تعریق بیش از حد معمول در نواحی زیر بغل نیز کاربرد دارد، بیماران درمان شده با این روش رضایتمندی خود را در رابطه با تاثیرات بلند مدت این روش اعلام داشته اند. از تاثیرات فوق العاده این شیوه درمانی، حتی افرادی که از بوی بد تعریق خود رنج می برند می توانند بهره مند شوند.

مزایای استفاده از دستگاه اسکارلت

این دستگاه به دلیل برخوردار بودن از موتور میکرونی، حرکات سوزن ها را تحت کنترل خود قرار می دهد که این امر سبب کاهش صدمات پوستی شده و احساس راحتی و آسودگی خیال را برای بیمار به ارمغان می آورد. یکی از مزیت های مهم این روش کنترل میزان RF می باشد، که می توان آن را در شرایط مختلف روشن و خاموش نمود این موضوع سبب به حداقل رسیدن جراحت های سطحی می شود.

جنس طلای سوزن های این دستگاه باعث سرعت بخشیدن به انتقال دهی امواج رادیویی و نهایتا عدم ایجاد حساسیت شده است. دستگاه های قدیمی اسکارلت از این مزیت بی بهره بوده اند. از آنجایی که در این شیوه درمانی احتمال بروز سوختگی وجود ندارد در نتیجه بیماران ترسی از تکرار جلسات ندارند.

 

جوانسازی با اسکارلت از چند جلسه تشکیل شده است؟

عموما تعداد جلسات درمانی جوانسازی با اسکارلت بین سه تا چهار جلسه با فاصله های یک ماهه اجباری می باشد که مواردی مانند نوع بیماری و هدف از درمان، بر روی آن تاثیر گذار می باشد. از آنجایی که با گذشت سال ها انسان به سمت پیری سوق داده می شوند در نتیجه نمی توان انتظار داشت که فقط یک دوره درمانی بتواند تا آخر عمر برای جوان ماندن موثر باشد. بدین جهت به افرادی که جوان ماندن پوست آن ها برایشان امری مهم محسوب می شود پیشنهاد می کنیم که حداقل سالی یک بار برای جوانسازی و درمان به پزشک خود مراجعه نمایند.

 

جوانسازی با اسکارلت نیازمند چه موارد جانبی می باشد؟

روش درمانی اسکارلت خود یک شیوه کاملا جامعی به شمار می رود که همواره رضایتمندی بیماران را به دنبال داشته است. ولی بعضا هنگامی که ترکیب با مواد دیگر داشته باشد نتیجه مطلوب تری را بر جای می گذارد. مثلا برای افرادی که تعداد چین و چروک بیشتری دارند، می توان با ترکیب اسکارلت و مواد بوتاکس نتیجه مطلوب و دلخواه بیمار را بدست آورد.

 

آیا جوانسازی با اسکارلت عوارض جانبی هم دارد؟

در این شیوه درمانی ابتدا پوست با مواد ضد عفونی کننده مخصوصی پاک سازی می شود، بعد از آن از مواد بی حس کننده برای بی حس شدن پوست استفاده می شود. حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پس از استفاده از مواد بی حس کننده عملیات جوانسازی با اسکارلت آغاز  شده و اسکارلت به غربالگری پوست می پردازد.

در نتیجه می توان گفت این روش درمانی هیچ گونه عارضه ای را به دنبال ندارد، فقط ممکن است بعد از اتمام کار پوست به مقدار خیلی اندک قرمز شود، که حتی پس از زمان کوتاهی از آن قرمزی ها هم اثری بر جای نمی ماند و تاثیر منفی برای پوست نخواهد داشت. افراد پس از درمان با این شیوه نیاز به هیچ گونه استراحتی ندارند و می توانند بلافاصله بعد از آن به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

تاثیر گذاری کوتاه جوانسازی با اسکارلت

هنگامی که این شیوه درمانی در فاصله زمانی معین به طور مرتب بکار گرفته شود ظرف مدت کوتاهی تاثیرات فوق العاده چشمگیری از خود بر جای می گذارد به عنوان مثال پوست بیمار سفت شده و تعداد چین و چروک ها کمتر می شود، همچنین منافذ پوستی به راحتی از بین می رود و ترک های پوست کمتر می شود.

بعد از استفاده از دستگاه جوانسازی با اسکارلت چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

نوع بیماری و شرایط افراد باعث شده شیوه های مختلفی برای رفع این قبیل مشکلات به وجود آید و جوانسازی پوست کاربردی شود. هنگامی که از اسکارلت برای جوان سازی پوست توسط افراد خبره استفاده شود تاثیرات عالی دیده خواهد شد.

قابل توجه افرادی که پوست تیره دارند باید محتاط تر باشند چرا که ممکن است لکه هایی بر روی پوست آن ها ایجاد شود. بعد از اتمام این شیوه درمانی هرگز نباید خودسرانه از لایه بردار های پوستی استفاده شود بلکه در این مورد حتما باید از پزشک مشاوره های لازم گرفته شود.

در کلینیک تخصصی پوست و موی رویای طلایی با استفاده از آخرین مدل دستگاه اسکارلت در کنار استفاده از دستگاه های پیشرفته آنالیز پوست و حضور پزشکان متخصص پوست فرآیند جوانسازی با اسکارلت به صورت حرفه ای انجام می‌پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *