آنالیز پوست

آنالیز پوست بدن :
نوع دیگری از آنالیز پوست ی که در کلینیک رویای طلایی انجام می‌گیرد آنالیز پوست کل بدن می‌باشد که توسط دستگاه آنالیز پوست مخصوص به خود در هر نقطه از پوست بدن قابل انجام است . در این نوع از آنالیز پوست فاکتورها و مواردی از قبیل :


       میزان رطوبت پوست Moisture
       الاستیکی و فابلیت اتجاعی پوست Elasticity
        میزان چربی پوست Oil
       میزان زبری پوست Roughness
       نقاط و لک‌های ریز روی پوست Pore
       میزان رنگدانه و سلول‌های رنگدانه ساز پوست Pigmentation
       میزان چین و چروک روی پوست Wrinkle

و همچنین در صورت وجود مشکلات پوستی از قبیل آکنه ( Akne ) ، نقاط حساس شده روی پوست ( Sensitive ) ، نقاط لک و تیره شده پوست ( Dark Circle ) ، و همچنین قسمت‌های مرده پوست ( Dead Skin ) مشخص می‌شود.

با مشخص شدن وضعیت هر یک از این فاکتورهای پوستی توسط دستگاه آنالیز پوست و بررسی و معاینه پزشک متخصص پوست کلینیک رویای طلایی در صورت نیاز به رسیدگی یا تجویز درمان میتوان شروع به گذراندن دوره درمانی کرد و از راهکارهای ارائه شده توسط پزشک، اقدامات لازم برای از بین بردن مشکل را انجام داد.

وقتی مشکلی در پوست بوجود می‌آید باید درمان شده و مورد رسیدگی قرار گیرد ولی برای انتخاب درمان درست و روش درمانی که بتواند مشکل پوست ما را حل کند نیاز به این داریم که ببینیم مشکل پوست چیست و در کدام قسمت پوست واقع شده و علت بوجود آمدن آن چیست. یکی از بهترین راه‌ها که در کنار معاینه فیزیکی و چشمی توسط پزشک متخصص می‌تواند به تشخیص بهتر پزشک کمک کند استفاده از آنالیز پوست پیشرفته  می‌باشد. چرا که شامل مقادیر و اندازه‌گیری ها و فاکتورهایی است که ممکن است نتوان آنها را با چشم دید و بررسی کرد لذا پزشک متخصص پوست با در دست داشتن آنالیز پوست یک فرد میتواند تشخیص بهتری نسبت به مشکل بوجود آمده و علت بوجود آمدن آن داشته باشد .

لایه‌های مختلف پوست :

پوست انسان بصورت لایه به لایه بوده و از لایه‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این لایه‌ها دارای اهمیت است و وجود تمامی این لایه‌ها تشکیل یک پوست واحد را می‌دهد.

 • اپیدرم :

سطحی‌ترین لایه پوست میباشد که خود از چند بخش تشکیل شده و محل سلول سازی پوست بوده و در این لایه سلول های پوست زاییده شده و در آنجا تنفس پوست انجام می‌گردد.

 • درم :

که زیر لایه اپیدرم پوست قرار دارد ولی مثل اپیدرم دادرای لایه‌های مختلف نیست و شکل یکپارچه‌ای دارد و با یک غشاء نازک از اپیدرم جدا شده و منبع تغذیه اپیدرم می‌باشد . کلاژن‌ها و قابلیت الاستیکی پوست در این لایه قرار دارد.

 • هیپودرم :

لایه ای است حدفاصل بین پوست ( اپیدرم ) و ماهیچه‌ها که نقش مهم محافظت و ثبات عناصر زیر پوست را ایفا می‌کند. این لایه محل اتصال پوست به ماهیچه و یا استخوان است و محل ذخیره چربی مورد نیاز.

حال با دانستن و شناخت لایه‌های مختلف پوست توسط پزشک متخصص و معاینه و بررسی آنالیز پوست شخص مراجعه کننده، پزشک میتواند راه‌کارهای درمانی مورد نیاز برای شخص را توصیه کرده و شخص نیز با توجه به توصیه‌های پزشک از راهکارهای ارائه شده روش مورد نظر را انتخاب کرده و وارد دوره درمانی خود شود .

 آنالیز پوست برای لیزر موهای زائد :

یکی از مواردی که قبل از انجام آن میتوان از آنالیز پوست استفاده کرد بحث استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد الکسانداریت می‌باشد. هرچند که بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد ( الکسانداریت ) می‌باشد ولی گاهی به دلیل عارضه پوستی یا مشکل و حساسیت پوستی بهتر است تا تکمیل دوره درمان و رفع کامل مشکل پوستی از لیزر کردن ان قسمت پوست خودداری گردد. و همچنین افرادی که از دستگاه لیزر موهای زائد ( الکسانداریت) و از نتیجه انجام لیزر روی پوست خود اطمینان ندارند میتوانند با انجام آنالیز پوست بدن و مشورت با پزشک متخصص کلینیک رویای طلایی از استفاده یا عدم استفاده از لیزر موهای زائد خود مطلع گردند و در صورت اعلام نظر مثبت متخصص مربوطه با خیالی راحت از این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفده کنند.

انواع روش‌های از بین بردن موهای زائد :

 • استفاده از موم ، واکس ، و اپیلاسیون
 • الکترولیز مو های زائد
 • لیزر موهای زائد

همانطور که قبلا گفته شد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد  لیزر موهای زائد  میباشد که در کلینیک  رویای طلایی  از بهترین و به روز ترین دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت استفاده می‌گردد. یکی از دیگر روشها برای از بین بردن موهای زائد استفاده از دستگاه الکترولیز مو میباشد که معمولا برای از بین بردن موهای زائدی که سفید شده اند و یا موهای بوری که از لیزر نتیجه نگرفتن استفاده میشود.

آنالیز پوست برای برای برداشت خال :

یکی دیگر از مواردی که میتوان در درمان آن از آنالیز پوست بدن که در  کلینیک رویایی طلایی انجام می‌شود ، استفاده کرد برداشتن خال  میباشد. پزشک متخصص کلینیک رویایی طلایی با انجام معاینه چشمی و همچنین بهرمندی از آنالیز پوست بدن انجام شده بر روی فرد مورد نظر، و بررسی خالی که قرار است برداشته شود و عمق و ریشه آن روش و دستگاه انجام برداشت خال را مشخص کرده و سپس با ارائه توصیه‌های لازم و انتخاب خود بیمار اقدام به برداشت خال  میکند.

 • انواع روش های برداشتن خال :
 • جراحی خال
 • سوزاندن خال با دستگاه مخصوص
 • لیزر کردن خال

برای اینکه مشخص شود برای برداشت خال از کدام روش استفاده شود پزشک متخصص پس از بررسی آنالیز پوست  و معاینه خال یکی از روشهای  برداشت خال  را که متناسب با نوع خال و ویژگیهای پوست فرد مراجعه کنند است  انتخاب کرده و مبادرت به انجام برداشت خال  میکند. معمولا اکثر خالها ناراحتی برای فرد ندارند مگر آنکه در ناحیه قابل دید مخصوصا صورت باشند و یا خالهای سرطانی باشند. البته داشتن این نوع خال دلیل به داشتن سرطان پوست نیست و برای اینکه مطمعن باشید باید حتما ازاین نوع خال که بصورت نامتقارن هستن پس از آنالیز پوست  نمونه برداری شده و مورد آزمایش قرار بگیرند.

 انواع خال‌های صورت :

 • خال‌های درمال :

خال‌هایی که معمولا به رنگ پوست و یا بعضی مواقع تیره هستن و دارای برجستگی میباشند

 • خال‌های سطحی :

خال‌هایی هستند معمولا قهوه‌ای رنگ و کوچک که از کودکی روی پوست ایجاد می‌شوند

 • خال‌های ترکیبی :

خال‌های برجسته که دیگر به رنگ پوست نیستند و دارای رنگی تیره بوده که گاهی همراه با مو هستند .

خال‌های گوشتی و ... هم هستند که شرایط خود را دارا می‌باشند و برای برداشتن آنها پزشک با تجربه و متخصص کلینیک رویای طلایی  پس از معاینه و برسسی دقیق توسط دستگاه آنالیز پوست  روش برداشتن آنرا انتخاب کرده و مبادرت به برداشت آنها میکند.آکنه :

آکنه که به چوشهای غرور جوانی هم معروف است یک بیماری التهابی پوست است که معمولا در سنین نوجوانی شروع و در پوست‌های چرب شایع‌تر می‌باشد و ممکن است در تمام طول زندگی همراه فرد باشد. علائم این بیماری شامل زدن چوشها در صورت ، کمر ، قفسه سینه است که این جوشها گاهی با سر سیاه رگ و گاهی سر سفید رنگ هستند و گاهی همراه با التهاب و قرمزی و درد می‌باشند.

 علائم شایع آکنه :

 • جوشهای سر سفید کوچک
 • جوشهای سر سیاه کوچک
 • جوشهای چرکی
 • التهاب و قرمزی در اطراف جوش

در بیماری آکنه که معمولا در دوران بلوغ آغاز می‌شود ( یکی از دلایل تغییرات هورمون‌های جنسی فرد می‌باشد) بنا به دلایلی غدد چربی پوست دچار انسداد شده و در این حالت که چربی توانایی خارج شدن از پوست را دارا نیست با باکتری های موجود در پوست عفونی شده و پوست را دچار التهاب و جوش چرکی و آکنه می‌کند که  ظاهر نامناسبی به پوست داده و ممکن است که تورفتگی‌هایی در پوست ایجاد کند.

به طور کلی میتوان گفت مراجعه کننده به کلینیک تخصصی پوست و موی رویای طلایی قبل از هر اقدام پوستی با استفاده از پیشرفته ترین دستگاهای آنالیزی پوست مورد بررسی و آنالیز پوستی قرار گرفته و نتیجه و اطلاعات دقیق استخراج شده از این آنالیز در اختیار پزشک متخصص قرار گرفته می‌شود تا با تکیه بر علم و تجربه خود و همچنین اطلاعات دقیق دستگاه آنالیز مبادرت به انتخاب بهترین شیوه درمانی متناسب با مشکل پوستی موجود نماید.

 
مطالب مرتبط :