جوانسازی پوست

جوان سازی پوست صورت با لیزر
جوانسازی پوست طرفدران پروپا قرصی در میان افراد چهل سال به بالا دارد روش های گوناگونی برای جوانسازی پوست صورت در حال حاضر در کشور ایران وجود دارد که از میان آنها می توان جوانسازی صورت با لیزر ومزوتراپی پوست را معرفی نمود
لیزر جوانسازی پوست :
مهمترین نوآوریهای انسانی در این زمینه طراحی و ساخت دستگاه هیدرودرمی یادستگاه دیزینک - گالوانیک است که برای جوانسازی پوست دست طراحی شده است . این دستگاه از طریق تنظیم جریان الکتریکی قادر است ژل آبرسان را یونیزه کند و آن را به لایه های عمیق پوست بفرستد . دریافت آب به وسیله سلولهای عمیق پوست سبب تورژسانس سلولی و از بین رفتن چین و چروک در سطح سلولهای پوست خواهد شد
دستگاه هیدرودرمی آبریژن:
این دستگاه از توان طبیعی درمانی موجود در آب و اکسیژن برای تراشیدن آسان پوست بدون نیاز به استفاده از موادی نظیرکریستال ها یا ساینده های سخت بهره می گیرد ،. و می تواند ظاهری شاداب تر و سالم تر برای پوست بیمار ایجاد کند. هیدرودرم آبریژن(آبرسانی پوست) را می توان یک حرکت نوآورانه در فن آوری مراقبت از پوست دانست که نتایج اثربخش نسبتا عالی داردبطوریکه در اولین جلسه درمانی نتایج زیبا شناختی آن بطور ملموسی برای بیماران قابل مشاهده است. با استفاده از روش درمانی هیدرودرم آبریژن(پاکسازی پوست) می توان به نتایج ذیل دست یافت
1- بهبود خط های صورت
2- درمان چین و چروک
3- رفع گرفتگی و بستن منافذ باز پوست
4- بهبود پوست های چرب و آماده برای جوش و پوست هایی که دچار تغییر رنگ شده اند
جوان سازی پوست صورت با لیزر:
جوانسازی پوست با لیزر یک روش جراحی جذاب است که براستی پوست را جوان می‌سازد و موجبات کاهش اثرات ناشی از نور آفتاب،کهیر پوستی، افزایش سن و برخی از اختلالات پوستی می گردد. می توان به جرات گفت که جوان سازی پوست با لیزر RF دارای امنیت بالا، تاثیر گذار و مناسب است. همچنین، هزینه جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با لیزر فراکشنال در مقایسه با بسیاری از راههای جوانسازی پوست کمتر است. جوانسازی پوست با لیزر لایه‌های خارجی آسیب دیده پوست را بر میدارد و تولید کلاژن و سلول‌های پوستی جدید را در لایه‌های زیرین پوست تحریک می‌کند و پوستی صاف‌تر، جوان تر و سالم‌تر را تولید می کند .
همه انسان ها تمایل دارند که پوستس صاف و شفاف داشته باشند که در آن چین و چروک دیده نشود در صورتی شما می توانید با اطمینان خاطر در کلینیک رویاء طلایی و با استفاده از مشاورین متخصص از ما کمک بگیرید تا پوست شما جوان تر و شاداب تر شود دراین صورت اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. در کلنیک رواء طلایی ما فن آوری پیشرفته ای را ارادئه می کنیم به نام جوان سازی پوست با لیزر فرکشنال که قادراست به سرعت و به آسانی چین و چروک و جای زخم‌ها شما را کاهش ‌دهد و به شما کمک کندتا پوست صافی داشته باشید. از برتریهای این روش غیرتهاجمی، این است که بافت پوست را بهبود می‌بخشد، رنگدانه های سیاه را کم رنگ می‌کند، ظاهر جای زخم را از بین می برد و لکه‌ها را کمرنگ و محو می سازد.
انواع دستگاه لیزر پوست :
دستگاه لیزر پوست متنوع و گوناگون اند . از مهمترین آنها میتوان به لیزر CO2T ، لیزر اربیوم و لیزر فرکشنال اشاره کرد.
روش های جوانسازی پوست صورت با لیزر:
1. لیزر CO2:
لیزر کربن دی اکساید(CO2) پرتوان‌ترین روش لیزر موجود برای رفع موهای زائد و جوان سازی پوست صورت است. سطح پوست پس از درمان با لیزر CO2، سفت‌تر و صاف‌تر به نظر می‌رسد، زیرا لیزر برای محدود کردن الیاف کلاژن که در لایه زیرین پوست قرار دارند از گرما استفاده می‌کند. لیزر CO2 باعث کاهش یا رفع چروک صورت، جای جوش و زخم‌ها، زگیل‌ها و ماه گرفتگی‌ها می‌شود. این روش حتی برای درمان سرطان پوست در مراحل اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
جوان‌سازی واژن با دستگاه لیزر مونالیزا تاچ توسط دستگاه مخصوص لیزر CO2 انجام می‌شود که دارای یک پروب مخصوص است که امواج لیزر را از کناره‌های پروب و به صورت جانبی ساطع می‌کند. جهت درمان آفتاب سوختگی پوست از لیزر CO2 فراکشنال استقاده میگردد ، در این روش برای لایه برداری پوست ازلیزر CO2 فراکشنال استفاده می‌شود. این روش نیز مشابه با روش پیلینگ شیمیایی عمل می‌کند، با این تفاوت که برای لایه برداری پوست از اشعه لیزر استفاده می‌شود.
2. روش جوانسازی پوست با لیزر فرکشنال: این روش جوان سازی پوست صورت از سایر روش های جوانسازی پوست با لیزر متمایز است، به دلیل برخورداری ازعوارض جانبی کم. پس از کشیدن پوست صورت با این روش درمانی در واقع پوست دچار التهاب یا درد نمی‌شود و به دوره ریکاوری نیاز ندارد. با این حال، شایان ذکر است که روش جوانسازی پوست صورت تنها در یک جلسه انجام نمی‌گیرد و برای بهبودی کامل ظاهر پوست با لیزر فراکشنال از چند هفته تا چند ماه زمان نیاز است.
3. میکرونیدلینگ صورت (عمل تحریک زیرپوستی تولید کلاژن به وسیله تعدادزادی از سوزنهای بسیار ریز) یک میکرونیدلینگ اصطلاح کلی برای اشاره به عملی است که طی آن یک ابزار مخصوص که دارای یک غلتک کوچک و تعداد زیادی سوزن بسیار ریز (معمولاً فلزی) در قسمت سر آن است، بر روی پوست بیمار حرکت داده می‌شود. در فرآیند جوان شدن پوست صورت با میکرونیدلینگ،با استفاده از سوزن‌های ریزی که در این وسیله بکارگرفته شده است، زخم‌های بسیار کوچکی به صورت کنترل شده بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود که باعث تحریک پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در آن قسمت می‌شود. تحریک کردن فرایند ترمیم و بازسازی طبیعی پوست باعث می‌شود که لایه زاینده پوست ضخیم‌تر شوند و چروک‌های پوست و حای جوش ها بهبود یابد. علاوه بر آن با انجام میکرونیدلینگ پوست ، کانال‌های بسیار ریزی بر روی لایه سطحی پوست ایجاد می‌شود که در جذب سریع‌تر و مؤثرتر ژل‌ها، کرم‌ها و سرم‌ها به داخل بافت پوست تأثیر زیادی دارد.
روش درمان:
این روش جوان سازی پوست صورت معمولا با بی حسی موضعی (تزریق ماده بی حسی در محل درمان) صورت می‌گیرد. متخصص پوست برایجوان سازی پوست صورت با لیزر، از لیزرهای خاصی استفاده می‌کند. با استفاده از این گونه لیزها که از یک پرتو نور لیزری تشکیل یافته است لایه‌های خارجی پوست بخار می‌شوند و پوست زیرین را صاف‌تر و جوان تر می‌سازند. در هنگام از بین رفتن لایه‌های قدیمی، رشد سلول‌های پوستی جدید بیشتر می‌شود. روش جوان سازی پوست با لیزر بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد و زیباسازی پوست با لیزر تا دو ساعت طول می‌کشد. روش های ذکر شده درمانی با لیزر با محدود کردن آسیب گرمایی به پوست به کمتر شدن عوارض جانبی درمان با لیزر کمک می‌کنند.
روند بهبودی و نتایج:
دست یابی به نتایج و رسیدن به بهبودی در روش جوانسازی پوست صورت با لیزر و لیزر پوست صورت بستگی دارد به نوع لیزر مورد استفاده و ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می گیرد،. بهبودی در روش های جوانسازی پوست صورت تهاجمی، به چند هفته زمان نیاز دارد. پس از انجام روش جوانسازی پوست با لیزر، زمان بهبودی تقریبا دو هفته بطول خواهد انجامید، که در طی آن ناحیه درمان شده بهبود پیدا می‌یابد و لایه جدیدی از پوست سالم را ظاهر می‌کند و باعث می‌شود که ناحیه درمان شده صاف‌تر، سفت‌تر و به طور کلی سالم‌تر به نظر برسد. این روش جوان سازی پوست را می توان برای جوان سازی پوست دست و گردن نیز بکار برد.
مزایا:
از روش های فوق برای کاهش و درمان موارد ذیل می توان سود برد
چین و چروک صورت
جای زخم و آکنه
پاک کردن تاتو
از بین بردن لکه‌های پوستی و ماه گرفتگی‌ها
یکی از مزایای استفاده از این روش ها بهبود بافت های پوستی است که در نتیجه آسیب های نور خورشید در زیر پوست متجمع شده و پوست را زمخت کرده اند
روش جوانسازی پوست با لیزر دارای مزایای چندی است که از بین بردن خال ها ، زگیل ها، جای خال و زگیل ها و جای جوش ها و نیز جای جراحیهای صورت را می توان نامبرد.
عوارض:
پس از انجام روش جوان سازی صورت با لیزر، عوارض جانبی مشخصی در بین بعضی از بیماران ظاهر می شوداین عوارض معمولا نسبتا خفیف هستند و در کوتاه مدت از بین می‌روند. عوارض جانبی شایع شامل التهاب پوستی، ورم ناحیه درمان شده و التهاب (شبیه احساسی است که پس از آفتاب سوختگی خفیف به فرد دست می‌دهد) هستند.
هزینه و قیمت
هزینه‌ی جوانسازی پوست صورت بستگی دارد به نوع لیزر استفاده شده، وسعت ناحیه درمان شده و تعداد جلسات درمانی. برای اطلاع از هزینه‌های لیزر جوان سازی پوست می‌توانید با مشاورین کلنیک پوست و زیبایی و لیزر رویای طلایی تماس بگیرید.
راهکارهای بدون جراحی چندی برای جوان سازی پوست صورت و دست وجود دارند ، بطور مثال میکرودرم صورت ، تزریق ژل ، لیفت صورت، تزریق چربی ، لایه برداری و لیزر، تزریق بوتاکس ، پلینگ و تزریق چربی . جذابیت این روش جوان سازی پوست مدیون اثربخشی موثر با عوارض جانبی قابل تحمل و بسیار کم آنها ست. تمامی روش های درمانی فوق در کلنیک پوست و زیبایی و لیزر رویای طلایی انجام می شود
 
مطالب مرتبط :
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *