لیفت با نخ

لیفت و لاغری با نخ چیست؟

 

نخ لیفتینگ و نخ لاغری

از دیگر روش های درمانی طب سوزنی چینی شیوه درمانی امبدینگ می باشد که امروزه اکثر مردم بر آن شناخت دارند. امبدینگ نام دیگر لیفت و لاغری با نخ است که بر کاهش وزن، درمان بیماری، کنترل درد ها، جوانسازی پوست و ... تاثیر بسازی دارد، آگهی های گوناگون و متنوعی درباره آن در سر تا سر دنیا موجود است، که می توان گفت اکثر این تبلیغات صحت دارند ولی بعضی از آن ها هم اغراق می باشد.

 

لیفت و لاغری با نخ

تکنیک درمانی لیفت و لاغری با نخ یک شیوه نوین در طب به شمار می آید. در این روش درمان کننده طب سوزنی دیگر از سوزن استفاده نمی کند بلکه نخ هایی را که خاصیت جذب شدن دارند به کار می گیرد، این نخ ها طی 3 هفته باید در بدن باقی بمانند و تمام نواحی مرتبط با طب سوزنی را دائما ترغیب نمایند.

در شیوه درمانی لاغری با امبدینگ که یک روش تقریبا  جدید محسوب می شود، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن از نخ های قابل جذبی استفاده می کند که به جای سوزن به مدت ۳ هفته در بدن باقی می ماند و نقاط مربوط به طب سوزنی را به  طور پیوسته، تحریک میکند.

افرادی که از  روش لیفت و لاغری با نخ استفاده می کنند فقط یک مرتبه در طول هفته از ناحیه سوزن و نخ درد کوچکی را احساس می کنند در صورتی که طب سوزنی باید در طی یک هفته 2 تا  3 بار تکرار شود، به همین دلیل اکثر افراد بیشتر سمت این شیوه درمانی جذب می شوند.

یکی از بهترین روش های عنوان شده برای لیفت صورت و بدن بکارگیری نخ های جذبی PDO  می باشد. ابداع این لیفت و لاغری با نخ  و پیشرفت و گسترش آن در کره جنوبی صورت گرفته ، اما در حال حاضر در بیشتر کشور های توسعه یافته طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

راحتی و سهولت لیفت با نخ برای بیماران و رضایتمندی آن ها از انتهای کار را می توان از علل اصلی این پیشرفت دانست. همچنین این شیوه درمانی را می توان هم تراز با جراحی های مرتبط موجود دانست با این تفاوت که با جراحی انسان دچار مشکلات و درد های جانبی بسیاری می شود که در این روش وجود ندارد و حتی طول دوره ناخوشی  و کسالت آن هم کمتر و آسانتر می باشد.

آیا لیفت و لاغری با نخ  عوارضی هم دارد؟

خوشبختانه در لیفت با نخ، جنس نخ ها از مواد بی ضرری تهیه شده که معمولا در جراحی های داخلی کاربرد دارد. اجرای لیفت و لاغری با نخ برای طبیبان خبره و دوره دیده تقریبا راحت و کم خطر می باشد.

این شیوه بکارگیری مقدار معینی نخ با خاصیت های ویژه مختص به خود در قسمت های گوناگون صورت می باشد. علت اصلی قرار دادن نخ ها در قسمت های مختلف صورت، کلاژن و سلول سازی در نواحی جایگذاری نخ ها می باشد این در صورتی است که نمی توان لیفت و لاغری با نخ  را کاملا یک روش کلاژن سازی خالص در نظر داشت.

در لیفت با نخ، نخ های بکار گرفته شده در کلاژن سازی از خاصیت جذب شدن برخوردار می باشند که این خاصیت بر اساس جنس و مارک نخ ها با هم فرق می کنند. این شیوه درمانی با جایگذاری نخ های مخصوص درون پوست باعث ایجاد واکنش های التهابی کوچکی می شود که همین واکنش ها مسبب جوان سازی پوست و جریان گردش خون می شود که به آن لاغری با امبدینگ و یا لیفت و لاغری با نخ می گویند.

به دنباله این روش زیر پوست ساختار محکمی ایجاد می شود که باعث سفت شدن پوست در جای خودش می شود. تقریبا 30 درصد از اثر گذاری این روش بلافاصله پس از انجام امبدینگ می باشد که بر روی صورت قابل رویت است و بقیه این تاثیر گذاری حدودا 4 ماه بعد از انجام این روش آغاز می شود.

"نمونه لیفت صورت با نخ PDO (تصویر از نمای روبه رو) که رفع چین و چروک پوست در قسمت خط خنده و اطراف چشم را شاهد هستیم

همچنین لیفت صورت در قسمت گونه ها و پلک ها انجام پذیرفته"

"نمونه لیفت صورت با نخ PDO (تصویر از نمای سه رخ سمت راست) که رفع چین و چروک پوست در قسمت خط خنده و اطراف چشم را شاهد هستیم

همچنین لیفت صورت در قسمت گونه ها و پلک ها انجام پذیرفته"

بعد از آن که نخ ها کاملا جذب شدن، کلاژن های جدید ایجاد شده باید کار لیفتینگ را به انتها برسانند. جذب کامل نخ ها به  کار گرفته شده حدودا 4 تا 18 ماه به طول می انجامد که البته جنس نخ عامل مهمی در رابطه با این موضوع می باشد، این در صورتیست که اثر بخشی لیفتینگ صورت با نخ حدودا یک تا پنج سال به واسطه کلاژن های جدید ایجاد شده ادامه دارد.

با توجه با موارد عنوان شده می توان نتیجه گرفت که اثر بخشی لیفتینگ صورت با نخ به عواملی مانند نوع و مقدار نخ استفاده شده در امبدینگ وابسته می باشد. آن چه که در این روش بسیار حائز اهمیت می باشد خاصیت جذبی فوق العاده نخ های استفاده شده می باشد که با روش های مشابه کاملا متفاوت بوده و عوارض خیلی کمتری نسبت به آن ها دارد. این نخ ها کاملا جذب صورت می شوند و جای هیچ گونه استرسی را برای بیمار باقی نمی گذارند.

در  روش لیفت و لاغری با نخ مقدار مشخصی  نخ در اندازه و ابعاد گوناگونی کاربرد دارد. موارد استفاده از لیفتینگ صورت با نخ در نواحی مختلف بدن مانند صورت، پستان، شکم و ... می باشد. که این روش درمانی نتایج شگرفی را از خود بر جای گذاشته است.

 • انواع نخ های استفاده شده در لاغری با امبدینگ (لیفت و لاغری با نخ)

 

 

 • PDO نخ یک رشته ای می باشد که نتایج کاملا مثبتی در لیفتینگ نداشته است.
 • PDO-COG نخ کاک نخ های یک رشته ای می باشد که خار های بسیار نازکی آن را پوشانده است.
 • در این نخ التهاب و جوان سازی بیشتری به چشم می خورد چرا که برجستگی های موجود در آن سبب گسترش سطح تماس می شود. از آنجایی که این نخ ها به پوست متصل می شوند سرعت عمل لیفتینگ را بیشتر می کنند، به همین جهت این نوع نخ نسبت به سایر نخ ها تاثیر گذارتر بوده و از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. می توان گفت اثر بخشی این نوع نخ 10 درصد بیشتر از سایر نخ ها می باشد.
 • Polyglycolide PG A این نخ از دو ویژگی عمده برخوردار است، یکی اینکه متشکل از چند رشته می باشد که این امر سبب افزایش التهاب در پوست می شود و دوم اینکه در ساختار آن از گلیکولیک اسید استفاده شده، این موارد سبب تولید کلاژن بیشتری در پوست می شود که نهایتا جوان سازی کامل پوست را بر جای می گذارد.
 • Hurricane به دلیل شیوه بکارگیری این نخ ها به صورت مارپیچ، مقدار نخ بیشتری در این روش بکار گرفته می شود که این امر سبب افزایش التهاب و کلاژن سازی پوست می شود. اثر بخشی این نخ ها هم قابل رویت می باشد به همین دلیل کاربرد های فراوانی به همراه نخ های کاگ دارد.

در نهایت می توان نتیجه گرفت که در لیفت با نخ هرچه التهاب بیشتر باشد کلاژن سازی بیشتری رخ داده و نهایتا نتیجه مطلوب تری بدست می آید. نخ ها و سوزن های مورد استفاده در این روش با توجه به نواحی مختلف مورد استفاده در بدن، در طول و ضخامت های متفاوتی تولید می شوند.

موارد استفاده از لیفت و لاغری با نخ  برای صورت

 

 • برطرف شدن افتادگی ابرو، چروک های ایجاد شده بر اثر اخم در بین ابرو ها و بر روی پیشانی از طریق لیفت صورت با نخ
 • یکسان کردن ابرو های ناهمگن توسط لیفتینگ صورت با نخ
 • بر طرف کردن افتادگی گونه ها و همچنین بر طرف نمودن افتادگی قسمت های نرم صورت
 • از بین برد چروک های به وجود آمده در جوانی مانند خط خنده، دور لب و چشم و صاف کردن کامل پوست توسط لیفت صورت با نخ
 • از بین بردن چروک های بوجود آمده در نواحی گردن و بر طرف نمودن غبغب با لیفتینگ صورت با نخ
 • لیفت بینی بدون جراحی

 

چگونگی انجام لیفت صورت با نخ :

 

در لیفتینگ صورت با نخ ابتدا باید مقدار نخ مورد نیاز با توجه به ناحیه مد نظر برای این کار توسط پزشک خبره مشخص شود. قبل از انجام هر کاری ابتدا باید نواحی مورد نظر مشخص شده و محل عبور نخ ها علامت گذاری شود. سپس نخ ها را به وسیله یک سوزن خیلی نازک از محل های نشانه گذاری شده عبور می دهند.

به عنوان نمونه می توان گفت برای آن که به گونه ها حجم بیشتری بدهند از تعداد نخ های بیشتری استفاده می کنند، و یا در قسمت گردن برای چسبیده شدن پوست به فک، نخ های خاردار به کار گرفته می شود. در فرآیند لیفت صورت با نخ، نخ ها بسیار نازک هستند و با چشم دیده نمی شوند و همچنین نقطه هایی که برای عبور نخ ها بر روی صورت ایجاد می شوند خیلی ریز می باشند و صدمه ای بر روی پوست ایجاد نمی کنند.

هر چند که اثر بخشی لیفتینگ صورت با نخ بلافاصله بعد از انجام آن بر روی صورت دیده می شود، ولی با گذشت زمان اثرات مطلوب تری از آن بدست می آید. این نتایج می تواند شامل محکمتر شدن پوست ضخیم و شاداب تر آن و همچنین از بین رفتن چروک ها باشد.

در لیفت صورت با نخ عموما این نخ ها ظرف مدت هشت ماه به طور کامل جذب بدن می شوند این در حالی ایست که اثر بخشی لیفتینگ بین دو تا پنج سال بر روی پوست مشاهده می شود.

 

موارد استفاده از لیفت و لاغری با نخ  برای بدن

 

نخ و سوزن به کار گرفته شده در لاغری با نخ، نوعی جسم جدید وارد شده به بدن محسوب می شود. که بدن انسان برای مقابله به مثل کردن با این جسم خارجی فرایند متابولیسم را در آن ناحیه افزایش می دهد در نتیجه لاغری با امبدینگ یکی از عوامل مهم برای کاهش وزن محسوب می شود.

با افزایش متابولیسم اکسیژن و خون بیشتری به آن قسمت وارد شده که باعث ترشح هورمون های ضد التهاب می شود. در نهایت پس از طی شدن این فرایند نخ جذب بدن می شود، که نهایتا با ورود یک جسم خارجی که هیچ گونه عفونت و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی کند نتیجه دلخواه حاصل می شود.

به عنوان مثال انجام لیفت با نخ در ناحیه شکم عملیات چربی سوزی در این ناحیه را بهتر کرده و باعث کم حجم شدن شکم و حتی پهلو ها می شود. نقاط استفاده شده برای لاغری با نخ دقیقا مانند طب سوزنی می باشد. در لیفت و لاغری با نخ  برای بدن ابتدا  نخ را وارد بدن بیمار می کنند و سایز و اشتهای آن را پس از گذشت یک ماه مورد تحقیق و مطالعه قرار می دهند. هنگامی که بیمار نتیجه دلخواه خود را بدست آورده باشد تقریبا یک ماه بعد این عمل تکرار شده و سپس  شش ماه بعد  دوباره انجام می شود. همچنین با توجه به خاصیت لیفتینگ نخ های لاغری و کلاژن سازی در ناحیه مورد نظر باعث جوان سازی و لیفتینگ پوست بدن نیز می‌شود.

کلینیک تخصصی پوست و موی رویای طلایی ارائه دهنده خدمات تکمیلی لاغری و لیفت با نخ به همراه پکیج های ترکیبی با دستگاهای لاغری و جوانسازی برای حصول نتیجه بهتر در خدمت شما عزیزان است.

 
مطالب مرتبط :