روش‌های مختلف رفع موهای زائد

ابرسانی به وست
آبرسانی به پوست
شهریور ۲۶, ۱۳۹۶
کاشت مو با بیمه
آذر ۸, ۱۳۹۶

روش‌های مختلف رفع موهای زائد

لیزر پوست
به این نوشته امتیاز دهید

لیزرموهای زائد:

موهای زائد از مشکلات بسیاری از خانم هاست

عوامل زیادی ممکن است براین موها دلالت داشته باشد که یکی از آنها زمینه ارثی می باشد ،از طرفی دیگر اختلالات هورمونی هم از دیگر عوامل است که همه اینها به راحتی با لیزر برطرف می گردد.

برخی از بیماری ها که عامل آنها موی زائد می باشد با زدودن آنها برطرف می شود.امروز همه سعی دارند که ازشر موهای خلاص شوندلیزر یکی ازبهترین روش هاست که تاثیر آن خیلی زود برروی بدن شخص آشکار می شود.

هیرسوتسیم همان پرمویی است که به معنای رش موی مردانه درخانم هاست این بیماری برای خانم ها اصلا خوشایند نیست و برایشان آزاردهنده است این موها خیلی ضخیم  به رنگ سیاه درناحیه سبیل وریش رشد می کند.

روشهای قدیمی مانند موم انداختن یا الکترولیز هم برای زدودن موهای زائد استفاده می شد که دشواری های خاص خودش راداشت وبسیار هم دردناک بوده است .

لیزر موهای زائد

مصرف دارو واثرش برموهای زائد:

اگرکسی موهای زائد به دلیل اختلالات هورمونی دربدنش رشد می کند،می تواند از داروهای از داروهای هورموی استفاده کند که مشکلات هورمونی اوبرطرف گردد.اما درکسانی که اختلالات هورمونی ندارند این داروها موقت عمل می کند تازمان مصرف دارو رشد موها کم است اما به محض قطع دارو به حالت اولیه برمیگردد.

دستگاه های لیزر وعملکرد آن:

این دستگاهها باانتخاب طول موج های مناسب تعداد زیادی از ریشه موهاراهدف قرار می دهد.اشعه توسط طول موج باعث ایجاد حرارت شده وباعث از بین رفتن سلول های زاینده مو می شود.

دستگاه لیزر

لیزرهایی برای درمان موهای زائد:

۱-لیزر الکسانداریت

۲-لیزر ریود

۳-لیزر

۴-سیم نوری

به طور کلی می توان گفت که مورد ۱ درمقایسه بادیگر لیزرهها عملکرد بهتری رادارد.ولیزر ۲ مناسب پوست های تیره  است.امانکته ای که وجود داردفقط تنظیم پارامترهاست اگر این موضوع درست انجام نشود تاثیر چندانی نخواهد داشت.

بعضی از دستگاه ها سیستم خنک کننده دارند که باعث کاهش درد می شوند و متقاضیان آن هم به طبع بیشتر هستند.

۳نوع خنک وجود دارد

اسپری گاز

تماسی وهوای خنک که هرکدام به گونه ی خاص عمل می کنند.

سیستم اسپری گاز برای موهای ظریف بسیار مناسب است.

۳ الی ۶ جلسه برای برطرف شدن موها لازم است اما باز هم بستگی  به نوع پوست وموهادارد.

فاصله جلسات بین ۴-۶ هفته می باشد اما بعضی اوقات حتی ۳ ماه هم باید این کار تعویق بیفتد اگر کسی فاصله جلسات رارعایت کندو اختلالات هورمونی هم نداشته باشد کاهش مقدار موهای زائد او ۸۰تا۱۰۰%کاهش  پیدا می کند.دربین جلسات اگر موهای خودرابردارید فقط از تیغ استفاده کنید این روش بهتر است.

عوارض :

عوارض خاصی وجود ندارد مگراینکه از دستگاه و پارامترها نامناسب استفاده شودکه باعث تاول وسوزش شدید که حداکثر دوساعت بعد خوب می شود.بعضی ها به این باورند که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود وبرروی غدد لنفاوی تاثیر می گذارد. این باور کاملا غلط است زیرا که میزان نفوذ لیزر فقط چند میلی متر است واصلا به بافت های زیرین نمی رسدو اینکه هیچ گونه سرطانی براثر این موضوع گزارش نشده است.جالب است لیزر حتی هیچ نوع عارضه ای بیکینی برای خانم های باردار هم ایجاد نمی کند.

میزان درد:

به طور کل می توان گفت میزان درد متوسط است ،شدید نیست می توانید ازپماد بی حس کننده استفاده کنید همانطور که در قسمت های قبل گفته شد،سیستم خنک کننده تاثیر زیادی برکاهش درد دارد.

اقدامات قبل وبعداز لیزرموهای زائد:

حداقل دوهفته قبل از لیزر باید موهاتراشیده شود اگرناحیه صورت یاجای خاصی که کارم یا آرایشی روی آن است باید کاملا شسته شود.

بعد از لیزر تا۲و۳ روز هر۱۲ساعت از کرم هیدروکورتیزون  استفاده وضد آفتاب هم فراموش نشود.

آقایان هم می توانند از لیزر موهای زائد برای از بین بردن رویش مو درناحیه ریش،گردن،ابروهاوحتی ناحیه تنه واندام خود استفاده کنند.

به این موارد درانتخاب درمان لیزری توجه داشته باشد

-۱کلینیک زیبای مرکز ودرمانی مجهز راانتخاب کنید که انواع دستگاه برای هرنوع پوستی داشته باشد.

۲-این کاراحتما متخصصین پوست وتکنسین های با تجربه باید برای شما انجام دهند.

۳-دستگاه های لیزری که انتخاب می کنید باید مورد تایید سازمان دارو fda باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of